40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

منظور از دهک در قلمچی چیست؟ سوالی که برای اکثر داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون‌های کانون پیش می‌آید. امروز در سایت به پاسخ کامل‌ترین جواب این موضوع را در اختیارتان قرار خواهم داد.

زمانی که تعداد و شرکت‌کنندگان یک آزمون کم باشد، محاسبه تراز برای داوطلبان کار سختی خواهد شد و تقریبا ممکن است دارای خطا باشد؛ برای حل این موضوع کانون آموزشی قلمچی از کارنامه دهکی استفاده می‌کند. در این وضعیت هر چه قدر به دهک اول نزدیک باشید نشان‌دهنده این است که عملکرد بهتری در آن درس داشته‌اید.

البته بحث دهک کانون قلمچی برای هدف‌گذاری در رفع اشکال نیز بسیار مفید است و می‌توانید تمرکز خود را بیشتر روی دروس بگذارید که از دهک اول فاصله بیشتری داشته‌اند و نشان‌دهنده این است که وضعیت شما در آن درس نامطلوب‌تر بوده است. موضوع دیگری که در دهک‌های قلمچی مهم است، فاصله بین دهک‌ها می‌باشد که تعادل در درس خواندن را نشان می‌دهد.

هرچه‌قدر فاصله دهک‌های هر درس کمتر یا به هم نزدیک‌تر باشد، نشان‌دهنده تعادل در مطالعه همه دروس است، اما اگر فاصله دهک یک درس با سایر دروس بسیار زیاد باشد نشان‌دهنده عدم تعادل در مطالعه آن درس است.

امیدوارم ابهام شما درباره این موضوع در سایت به پاسخ رفع شده باشد. از شما عزیزان دعوت می‌کنم تا از سایر مقالات و بخش‌های سایت که دارای نکات آموزشی به شدت مهمی هستند با استفاده از لینک‌های زیر دیدن کنید:

3.6 8 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا