40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

کارت قرمز سربازی چیست؟

سیاوش عزیزی هستم از به پاسخ. در صورتی‌که مشمول در هنگام معاینات قبل از اعزام توسط پزشکان معتمد سازمان نظام‌وظیفه دچار بیماری اعصاب و روان (مشکلات روحی) باشد، پرونده اعزام وی به شورای پزشکی استان محل زندگی ارسال خواهد شد. در شورای پزشکی نظام‌وظیفه، مشمولین دارای بیماری حاد اعصاب و روان (اگر بیماری به حدی باشد که امکان اعزام وی به خدمت موجود نباشد)، معافیت پزشکی به مشمول تعلق می‌گیرد. در این صورت کارت معافیت پزشکی گروه ب (کارت قرمز سربازی یا کارت قرمز روانی) برای وی صادر می‌شود. ظاهر کارت قرمز سربازی هیچ تفاوتی با کارت‌های معافیت پزشکی ندارد، ولی این کارت محدودیت‌های زیادی نسبت به دیگر دسته‌های معافیت پزشکی دارد.

آیا امکان دارد که پرونده معافیت پزشکی اعصاب و روان تأیید نشود؟

در صورتی‌که شرایط بیماری مشمول به نحوی باشد که بتواند در پادگان کار مفیدی را انجام بدهد و مشکلی برای دیگر سربازان به وجود نیاورد، شورای پزشکی مشمول را معاف از رزم گروه ب اعصاب و روان اعلام خواهد کرد.

معایب کارت قرمز سربازی چیست؟

متأسفانه کارت‌های معافیت پزشکی اعصاب و روان و کارت معاف از رزم اعصاب و روان (گروه ب) دارای محدودیت‌هایی تا پایان عمر برای مشمولین خواهد بود.

به عنوان مثال افراد دارای کارت‌ پایان خدمت گروه ب اعصاب و روان برای استخدام شدن در مراکز نظامی مشکلات عدیده‌ای خواهند داشت.

شرایط هر یک از مشمولین اعصاب و روان با دیگر مشمولین متفاوت است و در صورتی‌که شما سؤالی در این زمینه دارید می‌توانید در بخش کامنت‌ها از من بپرسید. در هنگام درج سؤال شرایط کامل خود را نیز برای من توضیح دهید تا بهترین جواب را برای شما درج نمایم.

3 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا