40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام، الهه محمودی هستم از سایت به پاسخ، ابتدا بهتر است بدانیم منظور از سرباز امریه یعنی چه! در سال‌های برای این که در ارگان‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و … دولتی افراد بتوانند در رشته تحصیلی و تخصص خود دو سال سربازی را بگذرانند؛ بعنوان مثال، فرهنگیان می‌توانند برای سربازی از امریه آموزش و پرورش استفاده کنند.

هر یک از سازمان‌هایی که دریافت امریه از آن سازمان، ارگان، نهاد و … امکان‌پذیر باشد، دارای شرایط و ضوابط خاص خود می‌باشند. بنابراین، برای این که بدانیم چگونه براساس شرایط خود چه سازمان‌هایی را می‌توانیم برای دریافت کنیم، باید مراحل زیر را طی کنیم:

  • اولین مرحله مطلع شدن از تاریخ دقیق امریه گیری سازمان مورد نظر و جمع‌آوری مدارک لازم است.
  • در مرحله دوم باید از حداقل سه ماه قبل اقدام به گرفتن برگه اعزام به خدمت از طریق مراجعه به دفاتر پلیس+10 کنید (پس از تقریبا 10 روز ارسال می‌شود) تا به موقع آن را تحویل سازمان مورد نظر بدهید (تاریخ اعزام باید با تاریخ جذب یکی باشد).
  • سپس مرحله سوم، مرحله ثبت نام و ارسال مدارک است که بسته به سازمان منتخبتان می‌تواند حضوری یا اینترنتی باشد.
  • سپس در صورتی که مدارک مصاحبه تایید شد، دوره گزینش توسط کمیسیون‌های تخصصی جهت ارزیابی سطح علمی خواهید داشت.
  • و در نهایت در صوت قبولی، یک برگه معرفی نامه دریافت می‌کنید که پس از پایان دوره آموزشی‌تان باید به یگان محل خدمت خود جهت اعزام به سازمان تحویل دهید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام امریه، به مقاله ثبت نام امریه چگونه است، مراجعه کنید و نظرات و پیشنهادات خود را برای ما کامنت کنید؛ اگر این مطلب برای شما مفید بوده، با دوستانتان به اشتراک بگذارید و ستاره‌های ما را رنگی کنید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا