40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

چگونه معافیت تحصیلی را دریافت کنیم؟

سلام، سیاوش عزیزی هستم از سایت به پاسخ. دانش‌آموزان و دانشجویان تا زمانی که در حال تحصیل در یک مرکز معتبر باشند، می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند. مراکز معتبری که توانایی دادن معافیت تحصیلی را دارند، بایستی زیر نظر یکی از ارگان‌های زیر باشند:

  • وزارت آموزش‌وپرورش
  • وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
  • وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • حوزه‌های علمیه سراسر کشور
  • دانشگاه‌های و مراکز آموزشی معتبر خارج از کشور

دانش‌آموزان و دانشجویان درصورتی‌که پذیرش مدارس یا دانشگاه را اخذ نمایند، با مراجعه به بخش نظام‌وظیفه محل تحصیل خود می‌توانند برگه معافیت تحصیلی را دریافت نمایند.

بعد از دریافت برگه معافیت تحصیلی از محل تحصیل چه‌کار باید کرد؟

بعد از دریافت برگه معافیت تحصیلی از محل تحصیل باتوجه‌به نوع سامانه‌های مختلف مراکز آموزشی دو راه وجود دارد:

  • برای مراکز آموزشی معتبر، خود مرکز، نامه لازم برای معافیت تحصیلی را به نظام‌وظیفه ارسال خواهد کرد.
  • در صورت عدم ارسال نامه توسط محل تحصیل بایستی خود شخص با در دست‌ داشتن برگه نظام‌وظیفه به پلیس 10+ مراجعه نموده و برگه خود را ثبت نماید.

نکته حایز اهمیت این است که برای عدم وجود مشکل در پرونده معافیت تحصیلی خود حتما بعد از انجام همه مراحل، تاییدیه معافیت تحصیلی خود را به صورت مهر و تاریخ خورده از پلیس 10+ دریافت نمایید. البته امروزه با رفتن به سامانه الکترونیکی سخا نظام‌وظیفه هم می‌توانید استعلامات لازم برای هر گونه معافیتی را دریافت نمایید.

معافیت تحصیلی خارج از کشور دارای پروسه‌ی متفاوتی نسبت به معافیت تحصیلی داخل از کشور است و شما می‌توانید با کلیک بر روی صفحه “مراحل معافیت تحصیلی خارج از کشور چیست؟” اطلاعات مفیدی را مطالعه نمایید. اگر سؤالی دارید، می‌توانید در بخش نظرات پایین صفحه از بنده بپرسید تا جوابگوی شما باشم.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا