40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

معافیت سربازی طلاق والدین چگونه است؟

سیاوش عزیزی هستم از سایت به پاسخ. معافیت سربازی طلاق والدین یکی از معافیت‌های پرکاربرد در بخش معافیت‌های نظام‌وظیفه زیرمجموعه معافیت کفالت است. با طلاق پدر و مادر مشمول و جداشدن والدین، وظیفه حمایت و نگهداری از مادر بر عهده پسر خواهد بود. در این حالت پسری که سرپرست خانوار بوده و مادرش مطلقه باشد از طرف نظام‌وظیفه به وی معافیت کفالت طلاق داده می‌‎شود.

آیا فقط دارا بودن مادر مطلقه برای معافیت کفالت کافی است؟

خیر. علاوه بر طلاق والدین مشمول باید همه‌ی شرایط زیر را نیز داشته باشد تا معافیت کفالت به وی داده شود:

  • از تاریخ طلاق رسمی حداقل باید 2.5 سال رد شده باشد.
  • مادر مشمول بایستی مجرد باشد و دوباره ازدواج نکند.
  • مشمول غیبت سربازی نداشته باشد.
  • مشمول برادر دیگری بالای 18 سال نداشته باشد.

بسیاری از مشمولین برای گریز از خدمت سربازی و گرفتن معافیت، والدین خود را مجبور به طلاق صوری می‌نمایند. امروزه به دلیل زیادشدن درخواست معافیت کفالت طلاق، سازمان نظام‌وظیفه شرایط سخت دیگری همچون تحقیقات محلی و … را نیز انجام می‌دهد.

توصیه می‌کنم که از طلاق صوری والدین برای گرفتن معافیت استفاده نکنید و این اشتباه می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری (مجازات طلاق صوری) برای شما داشته باشد.

شما می‌توانید سؤالات خود را در بخش کامنت‌ها برای من بفرستید. در هنگام درج سؤال حتماً شرایط کامل خود را نیز درج نمایید تا بهترین پاسخ را برای شما ارسال نمایم.

 

5 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا