40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

ساعت مطالعه روزانه یا این سوال که در ابتدا روزانه چند ساعت درس بخوانیم یکی از سوالات اصلی داوطلبان کنکور سراسری است. من شایان مامندی هستم و امروز در سایت به‌پاسخ به یک پاسخ کوتاه و کامل درباره اینکه برای شروع روزانه چند ساعت درس بخوانیم را در اختیار شما قرار خواهم داد و با خواندن این مقاله دیگر با این سوال که برای شروع روزانه چند ساعت مطالعه کنیم مشکلی نخواهید داشت. درضمن سایر سوالات خود را زیر همین پست می‌توانید بپرسید تا راهنمایی شوید.

برای شروع روزانه چند ساعت مطالعه کنیم؟

در هر سطحی که هستید، چه پایه دهم تا دوازدهم و چه فردی که بعد چند سال از کنکور قصد دارد در این آزمون ثبت نام کند ابتدا باید خودتان را بشناسید. کسی هم انتظار ساعت مطالعه بالا را در ابتدا از شما ندارد. توصیه‌ای که من برای شما دارم این است که ابتدا با ساعت مطالعه کم یعنی 4 ساعت مطالعه در روز شروع کنید.

اما اینجا یک سوال مطرح خواهد شد که با ساعت مگر با ساعت مطالعه پایین می‌توان در کنکور موفق شد؟ خیر و قرار هم نیست تا آخر روزانه 4 ساعت مطالعه کنید بلکه رفته رفته سعی کنید هر روز 10 الی 15 دقیقه به ساعت مطالعه خود اضافه کنید تا زمانی که به حداکثر ساعت مطالعه روزانه خود خواهید رسید.

درضمن در راستای همین مقاله برای اینکه با روش مطالعه صحیح دروس آشنا شوید توصیه می‌کنم حتما از لینک مربوط به نحوه مطالعه دروس کنکور استفاده کنید و از اطلاعات مفید آن لذت ببرید.

سوالات متداول برای شروع روزانه چند ساعت درس بخوانیم؟

  • آیا برای شروع کار درستی است روزی 10 ساعت درس بخوانیم؟
    خیر. بهترین کار شروع با ساعت مطالعه پایین و افزایش آن در قالب یک تصاعد عددی است.
  • آیا با ساعت مطالعه کم می‌توان در کنکور قبول شد؟
    خیر. هر چیزی مقداری دارد و باید نهایت توان خود را به کار بگیرید.
3 5 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا