40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

چرا باید در آزمون آزمایشی شرکت کنیم؟

دوستان خوبم سلام. در این مقاله از سایت به‌پاسخ قرار است در مورد اینکه چرا باید در آزمون آزمایشی شرکت کنیم توضیح دهیم؛ سوالی که ممکن است برای هر فردی در دوران تحصیل پیش بیاید. من شایان مامندی هستم و در این مقاله کامل‌ترین و کوتاه‌ترین پاسخ مربوط به دلیل شرکت در آزمون‌های آزمایشی و فواید شرکت در آزمون‌های آزمایشی را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهم.

چرا باید در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنیم؟

درواقع آزمون‌های آزمایشی معیاری برای محک زدن دانشی است که در هنگام مطالعه به‌دست آورده‌ایم. در نگاه اول مطالعه دروس کار آسانی است اما هنگامی که از همان مباحثی که مطالعه کرده‌ایم از ما سوالی پرسیده شود و یا امتحانی گرفته شود ممکن است نتوانیم به آن پاسخ دهیم. در واقع یکی از اصلی‌ترین فواید آزمون‌های آزمایشی، پیدا کردن نقاط ضعف و تلاش برای پوشش آنهاست. دومین دلیل شرکت در آزمون‌های آزمایشی هم آشنایی با جو اصلی محیط آزمون کنکور است.

توصیه‌ای که برای شما دارم همواره به فلسفه اصلی آزمون یعنی پیدا کردن نقاط ضعف و قوت خود توجه کنید و سایر موارد از جمله تراز برای شما مهم نباشد زیرا به‌دلیل تقلب‌هایی که انجام می‌شود ممکن است تراز واقعی شما با تراز موجود در کارنامه متفاوت باشد؛ پس ملاک اصلی برای مشاهده پیشرفت و وضعیت مطالعاتی که دارید همان درصد خامی است که در دروس کسب می‌کنید. درضمن در ادامه همین مطلب توصیه می‌کنم مقاله بسیار پرمحتوا و مهم یعنی چگونه آزمون‌های آزمایشی را تحلیل کنیم؟  را هم مطالعه کنید. برای مشاهده سایر سوالات مربوط به آزمون‌های آزمایشی هم از طریق لینک مربوطه اقدام کنید.

بدون شرکت در آزمون می‌توانیم موفق شویم؟

قطعا می‌‎توانید؛ به یاد داشته باشید که افراد زیادی وجود دارند که در مناطق محروم زندگی می‌کنند و دسترسی به هیچ‌گونه منابع آموزشی ندارند اما به رتبه‌های خوبی می‌رسد. شرکت در آزمون آزمایشی به شرط رعایت فلسفه شرکت در آزمون شما را به موفقیت نزدیک می‌کند اما شرکت نکردن در آزمون را نمی‌توان مانعی برای عدم موفقیت دانست و این نظر شخصی من به عنوان یک مشاور است.

سوالات متداول فواید آزمون‌های آزمایشی

چرا باید در آزمون آزمایشی شرکت کنیم؟
برای محک زدن خود و پیدا کردن نقاط ضعف و قوت.

آیا بدون شرکت در آزمون آزمایشی می‌توان موفق شد؟
توصیه می‌کنم پاسخ این قسمت را از داخل مقاله مشاهده کنید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا