40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام همراهان همیشگی بی‌نظیر عزیزی هستم از سایت به پاسخ، دروس پایه اهمیت زیادی دارند و مهم‌ترین بخش را در سوالات کنکور به خود اختصاص می‌دهند. برای جمع‌بندی دروس پایه بهترین زمان، تعطیلات عید می‌باشد. در مدت این دو هفته شما می‌توانید درس‌های پایه دهم و یازدهم را مرور کنید. البته به یاد داشته باشید اگر سال آخر یعنی پایه دوازدهم هستید، همه دروس پایه نیم سال اول خود را از قبل خوانده باشید.

بهترین زمان جمع‌بندی دروس نیم سال اول چه زمانی است؟

در جریان باشید که حتی زمانی که مشغول امتحانات نیم سال اول خود هستید، نباید از جمع‌بندی مطالب عقب بمانید. اصل مهم برای جمع بندی این است که باید جمع‌بندی درستی داشته باشید. دی ماه معمولا زمان جمع بندی درس‌های نیم سال اول است. در دی ماه باید نصف درس‌های دوازدهم ، و تمام دروس یک پایه دیگر مثلا دهم یا یازدهم را جمع بندی کنید. پس به همین دلیل دانش‌آموزانی که پایه دوازدهم هستند و در حال گذراندن امتحانات نیم سال اول خود هستند، نباید برنامه‌ریزی خود برای جمع‌بندی عقب بیندازند.

سعی کنید در این زمان هم به صورت تستی و هم تشریحی درس بخوانید که برای کنکور و امتحان مدرسه آمادگی لازم را داشته باشید. در ضمن این گفته که سال آخر مدرسه مهم نیست کاملا اشتباه است چون معدل و نمرات شما در مدرسه، در رتبه‌بندی کنکور بی تاثیر نیست. در زمانی که فرجه امتحانی برای یک درس دارید در آن دو روز فقط همان درس را برای امتحان بخوانید و جمع‌بندی کنید و نکات مهم را حتما یادداشت بفرمایید.

بهترین زمان جمع بندی دروس نیم سال دوم چه زمانی است؟

بهترین زمان برای جمع بندی مطالب پایه دوازدهم، در آخر ماه اردیبهشت و خرداد ماه می‌باشد که همراه با آن می‌توان تمام دروس سال آخر و یکی دیگر از پایه‌ها (مثلا یازدهم و یا دهم) را هم زمان جمع‌بندی کرد. در نظر داشته باشید از ماه اردیبهشت و خرداد نباید تازه شروع به مطالعه دروس بکنید. برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم هم از دی ماه تا اردیبهشت ماه با داشتن یک برنامه منظم و دقیق تا پایان ماه اردیبهشت جمع‌بندی خود را انجام دهید.

دوستان عزیز هر گونه سوالی در مورد این مطلب دارید می‌توانید با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا