40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام دوستان عزیز، سالار احمدی هستم مشاور تحصیلی از سایت به پاسخ، بهترین روش جمع بندی درس شیمی چیست؟ برای کسب بهترین نتیجه و بازدهی از دوران جمع‌بندی خود پیشنهاد می‌کنم شیمی کنکور را به سبک زیر جمع‌بندی کنید. در ادامه بر حسب میزان مطالعه‌تان دسته خود را انتخاب کنید.

دسته اول (۰ تا ۳۰ درصد)

اگر جزو افرادی هستید که حول محور مباحث شیمی کنکور مطالعه‌ای نداشته‌اید پیشنهاد می‌کنم فصل ۱ و ۲ شیمی سال دهم را در کنار فصل‌ ۳ شیمی سال یازدهم مطالعه کنید. برای یادگیری کامل مباحث شیمی در گام اول منابع جمع‌بندی اهمییت ویژه‌ای دارند، با کلیک بر روی عنوان بهترین کتاب‌های جمع‌بندی شیمی با منبع کاربردی شیمی کنکور آشنا شوید. در برنامه مطالعاتی خود در هفته حداقل ۲ جلسه را به مطالعه شیمی اختصاص دهید و در جلسات آموزشی شیمی پس از مطالعه کتاب درسی و منبع آموزشی در دسترس خود(دی‌وی‌دی-کلاس آنلاین و یا کتاب کار) سراغ تست‌های خط به خط بروید و سپس برای فصل‌های ذکر شده تست جامع کار کنید.

از مطالعه مباحث جدید خودداری کنید، هنگام مطالعه فرمول‌های مهم مباحث را یاداشت کنید و حتما خلاصه‌نویسی را انجام دهید تا در روز‌های پایانی منبعی مناسب جهت تورق و مرور نکات ضروری در اختیار داشته باشد. برای درک بهتر مفاهیم در ابتدا و انتها جلسات آموزش شیمی حتما کتاب درسی بررسی شود.

دسته دوم (۳۰ تا ۶۰ درصد)

برای این دسته از داوطلبان پیشنهاد می‌کنم در گام اول مباحثی که از یادگیری کامل آن‌‌ها اطمینان دارند را ثبیت کنند سپس به ارتقا درصد خود بپردازند. برای مباحث تثبیت شده تست‌های جامع کار کنید و برای مباحثی که نیاز به تثبیت دارند تست‌های مبحثی کار کنید و سپس سراغ تست‌های جامع بروید. در برنامه‌ی درسی خود بیشترین زمان را به تکمیل روند آموزش مباحثی بپردازید که نیاز به تثبیت دارند و مباحث تثبیت شده را با مرور جزوات و تست‌های متعدد انجام دهید. مسائل و مفاهیم شیمی را همگام با یکدیگر مطالعه کنید و از کتاب درسی غافل نشوید. کتاب درسی یک منبع مناسب برای مرور مفاهیم و درک مسائل شیمی کنکور است. در روش‌های جمع‌بندی آزمون محور بر روی سرعت حل تست و ارتقا درصد شیمی تمرکز کنید. برای آشنایی با روش‌های جمع‌بندی بر روی عنوان انواع روش‌های جمع‌بندی کنکور کلیک کنید.

پیشنهاد می‌کنم طبق این ترتیب مباحث شیمی را مطالعه کنید: مطالعه کتاب درسی ← تکمیل روند آموزش مباحث(دی‌وی‌دی-کلاس آنلاین و یا کتاب کار) ← بررسی تست‌‌‌‌‌های مبحثی و آموزشی ← خلاصه نویسی ← مرور کتاب ← بررسی تست‌های جامع و ترکیبی مرتبط به مباحث مطالعه شده ← جمع‌بندی آزمون محور

دسته سوم ( ۶۰ تا ۱۰۰ درصد)

برای این دسته از داوطلبان پیشنهاد می‌کنم صرفا بر روی تثبیت مباحث مطالعه شده زمان اختصاص دهند و روند آموزش خود را با بررسی حجم گسترده‌ای از تست‌های تالیفی و کنکور سراسری تکمیل کنند. پیشنهاد می‌کنم زمان مطالعه خود را به ۲ قسمت مساوی تقسیم بندی‌ کنید و در یک بخش از زمان مطالعه‌ی خود تست‌های مختلف را از جهت تثبیت و مرور مباحث بررسی کنید و در نیمه باقی‌مانده از زمان مطالعه‌تان بر روی مباحث تثبیت نشده کار کنید و روند آموزش‌تان را تکمیل کنید. سپس تمامی مباحث مطالعه شده را همگام با روش‌های جمع‌بندی آزمون محور جمع‌بندی کنید. بهترین روش جمع‌بندی آزمون محور روش جمع‌بندی سه روز یک بار است.

سوالات و پیشنهادات خود را از قسمت نظرات بیان کنید، شخصا پاسخگوی شما خواهم بود.

 

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا