40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

همراهان گرامی سلام؛ شایان مامندی هستم و امروز در به پاسخ با یک مقاله مهم از بخش جمع‌بندی کنار شما هستم؛ در این مقاله به پاسخ این سوال که برای جمع‌بندی کنکور چند روز لازم است خواهم پرداخت. با من همراه باشید و در هر بخش دچار ابهامی شدید از قسمت نظرات مطرح کنید تا سریعا پاسخ دهیم.

تقریبا هر مقاله‌ای درباره زمان نیاز برای جمع‌بندی دروس کنکور را بخوانید یا از هر مشاوری سوال کنید، به شما می‌گوید که باید از دوران عید جمع‌بندی شروع شود که از نظر من کاملا اشتباه است و زمان شروع جمع‌بندی دروس برای کنکور بسته به شخص متفاوت است؛ زیرا ممکن است یک داوطلب کل دروس کنکور را مطالعه کرده باشد، داوطلب دیگری 70 درصد مطالب و یک فرد دیگر نیز تنها 30 درصد مباحث را مطالعه کرده باشد.

اگر به دنبال یک زمان دقیق برای شروع مرور هستید به شما یک فرمول مهم را معرفی خواهم کرد؛ تقریبا برای جمع‌بندی تمامی دروس به یک سوم الی نصف زمانی که برای مطالعه مباحث اختصاص داده‌اید زمان نیاز دارید.

به عنوان مثال کسی که در 9 ماه کل دروس را مطالعه کرده و تست زده است به زمانی حدود 3 الی 4 ماه برای جمع‌بندی کامل نیاز دارد. یا کسی که 30 درصد مباحث را در 2 ماه مطالعه کرده است به حدود 20 روز الی 1 ماه برای جمع‌بندی کامل نیاز دارد.

با توجه به این فرمول می‌توانید بر اساس وضعیت درسی خود و درصدی از مباحث که قصد مطالعه آن را دارید به زمان لازم برای جمع‌بندی دروس خود دست پیدا کنید.

دوست خوبم امیدوارم به پاسخ سوال خود رسیده باشید اگر باز هم سوال یا ابهامی در ذهن خود دارید کافیست از بخش نظرات مطرح کنید تا سریعا پاسخ دهیم. توصیه می‌کنم سایر مطالب سایت را از طریق لینک‌های زیر مطالعه کنید که نکات خوبی در انتظار شماست:

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا