40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

دوست خوبم سلام؛ من شایان مامندی هستم و در این مقاله از به پاسخ کنار شما خواهم بود با جواب این سوال که نتیجه تجدیدی در امتحانات نهایی چیست؟ با تجدید شدن در امتحانات نهایی و باتوجه به تاثیر معدل در کنکور اولین مورد این است که تاثیر درس مردود شده در کنکور را از دست خواهید داد. اما در این شرایط می‌توان از تبصره استفاده کنید؛ بر مبنای آیین‌نامه جدید آموزشی، هر دانش‌آموز درصورتی که به هر دلیلی در امتحانات نهایی نمره مردودی دریافت کنید می‌تواند برای دو درس نهایی از تبصره استفاده کند اما باید دو شرط زیر را داشته باشد:

  • شرط اول این است که نمره کسب شده وی در درس مربوطه بیشتر از 7 و کمتر از 10 باشد. (بدون درنظر گرفتن ضریب درس)
  • شرط دوم این است که معدل دانش‌آموز بالای 10 باشد.

البته ذکر این نکته هم بد نیست که درصورتی که نمره دروس نهایی شما کم باشد می‌تواند در نوبت‌های بعدی امتحانات نهایی مانند شهریور، دی و خرداد سال بعد از شرایط ترمیم معدل برای کسب تاثیر دروس مربوطه در کنکور استفاده کنید.

سایت به پاسخ یک مرجع پرسش و پاسخ کاملا رایگان است و از شما دعوت می‌کنم هر سوالی که دارید از قسمت نظرات مطرح کنید تا پاسخ خود را کاملا رایگان و سریع دریافت کنید، از طریق لینک‌های زیر نیز می‌توانید به سایر مقالات مرتبط و مهم دسترسی پیدا کنید:

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا