40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

ترکیبی خواندن زیست کنکور یا اینکه کدام فصل های زیست را باهم بخوانیم یکی از دغدغه‌های داوطلبان کنکور است. سوالات کنکور در درس زیست کاملا ترکیبی شده و ممکن است طراح به‌خصوص در سوالات شمارشی مفاهیم چندین فصل را ترکیب کند. من شایان مامندی هستم مشاور و برنامه‌ریز تحصیلی و در این مقاله از به پاسخ، فصل‌های مرتبط به هم زیست را در اختیار شما عزیزان قرار خواهم داد. تا انتها با من همراه باشید و در هر بخش دچار ابهامی شدید سریعا از قسمت نظرات مطرح کنید.

کدام فصل‌های زیست را باهم بخوانیم؟

کل مباحث زیست کنکور را می‌توانیم به 5 دسته زیست جانوری، بدن انسان، گیاهی، ژنتیک و سلولی و مولکولی تقسیم کنیم. اگر قصد مطالعه کنکوری زیست کنکور را دارید یا دنبال راه حل هستید که چگونه زیست خود را قوی کنیم، توصیه می‌کنم کل فصل‌های هر مبحث را باهم مطالعه کنید. فصل‌های مربوط به هر مبحث نیز به صورت زیر مشخص می‌شود و توصیه می‌کنم طبق ترتیب زیر مباحث را مطالعه کنید:

  • مباحث زیست بدن انسان: فصل‌های 1 تا 5 زیست دهم، فصل‌های 1 تا 5 و 7 زیست یازدهم.
  • مباحث زیست جانوری: آخر فصل‌های 2 تا 5 دهم، آخر فصل‌های 1 تا 4 و 7 یازدهم و فصل 8 دوازدهم.
  • مباحث زیست گیاهی: فصل‌های 6 و 7 دهم، 8 و 9 یازدهم و 8 دوازدهم.
  • مباحث ژنتیک: فصل‌های 6 یازدهم و 3 و 4 دوازدهم.
  • مباحث زیست سلولی و مولکولی: فصل‌های 1 و 2 و 5 تا 7 زیست دوازدهم.

بخش فوق کامل‌ترین دسته‌بندی مربوط به مباحث زیست کنکور است و با رعایت آن دیگر مشکلی از بابت ترکیبی خواندن زیست کنکور نخواهید داشت. در صورتی که هنوز هم درباره این موضوع ابهامی دارید توصیه می‌کنم همین الان از بخش نظرات مطرح کنید تا پاسخ خود را دریافت کنید. از طریق لینک‌های زیر نیز می‌توانید به سایر مقالات پر محتوای سایت دسترسی داشته باشید:

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
2 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا