40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

برای هر فصل زیست‌شناسی چقدر باید زمان بگذاریم؟ برای تعیین زمان مطالعه یک فصل، 3 عامل به شدت اهمیت دارد:
1- سطح درسی و سرعت مطالعاتی شما
2- منبعی که استفاده می‌کنید
3- حجم فصل
ممکن است یک نفر یک فصل مانند فصل 1 زیست دهم را در یک ساعت تمام کند و نفر دیگر در 2 ساعت تمام کند و کیفیت مطالعاتی هر دو یکی باشد.

مورد بعدی منبعی است که مورد مطالعه قرار می‌دهید؛ اگر فردی از روی کتاب درسی مثلاً فصل 2 زیست دهم را بخواند ممکن است به 2 تا 3 ساعت نیاز داشته باشد.

اما اگر همین فصل را از روی کتاب خیلی سبز همراه با تست‌های کامل آن بخوانید ممکن است به حدود 8 تا 10 ساعت زمان نیاز داشته باشید.

مورد بعدی حجم آن فصل است برای مطالعه مثلاً زیست دهم فصل دو از کتاب خیلی سبز به 15 ساعت زمان نیاز باشد ولی برای مطالعه فصل 5 زیست یازدهم به 20 تا 25 ساعت زمین نیاز داشته باشید پس نمی شود زمان خاصی را برای مطالعه هر فصل تعیین کنید و زمان مطالعه کاملا وابسته به عواملی است که بررسی کردیم.

دوستان عزیز امیدوارم به طور جامع به جواب سوال خود درباره زمان لازم برای مطالعه هر فصل زیست رسیده باشید اما اگر هنوز ابهامی درباره این موضوع دارید همین الان از بخش نظرات بپرسید تا پاسخ دهیم. پیشنهاد می‌کنم با استفاده از لینک‌های زیر به سایر مقالات مهم که کاملا رایگان بررسی شده دسترسی داشته باشید:

4.3 3 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا