40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

تکنیک ضربدر و منها در آزمون چیست؟

سلام بی‌نظیر عزیزی هستم از سایت به‌پاسخ،

دانش‌آموز در این روش هنگام تست‌زنی همه سؤالات را می‌خواند و بر اساس توانایی پاسخ‌گویی خود آن‌ها را دسته‌بندی می‌کند، یعنی: 

سؤالاتی را که می‌داند جواب می‌دهد، سوالاتی را که وقت‌گیر هستند با علامت ضربدر نشانه‌گذاری کرده و سوالاتی را که بلد نیست با علامت منفی مشخص می‌کند. در انتهای آزمون اگر زمان اضافه در اختیار داشته باشد به سراغ سؤالات با علامت‌های × می‌رود.

البته باید حواستان به نمره منفی باشد و بدانید که لازم نیست به تمام سوالات جواب بدهید. در برگه پاسخنامه باید به اندازه‌ای روی دروس تسلط پیدا کرده باشید که به راحتی بتوانید سوالاتی که جوابشان را بلد هستید با سوالاتی که جوابشان را نمی‌دانید از هم تشخیص بدهید.

یادتان باشد تکنیک ضربدر و منها را می‌توانید با زمان نقصانی مکمل کنید! پس این دو تکنیک را با هم یاد بگیرید. اگر تکنیک زمان نقصانی را هنوز بلد نیستید، روی این لینک کلیک بفرمایید. زمان نقصانی چیست؟

تسلط بر تکنیک ضربدر و منها باعث چه چیزی می‌شود؟

کمتر شدن اشتباهات در آزمون و همچنین باعث آرامش شما در زمان پاسخ‌گویی به سؤالات می‌شود و به‌ خوبی سؤالات را در گروه‌های مختلف دسته‌بندی می‌کنید. این کار باعث تنظیم و مدیریت زمان شما نیز می‌شود.

اگر شما هم از روش‌های دیگری سر جلسه کنکور برای مدیریت کردن زمان، برای پاسخگویی به سوالات استفاده می‌کنید توی کامنت برای من بنویسید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا