40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام، بی‌نظیر عزیزی هستم از سایت به‌پاسخ، نقصان یعنی کم کردن و ما از وقت قانونی هر درس در کنکور چند دقیقه کم می‌کنیم. اما دلیل این کم کردن وقت چیه؟ برای اینکه سر جلسه آزمون وقت کم نیاوریم و یک دور بتوانیم برسیم همه سوالات را حداقل یک بار بخوانیم.

چگونه از زمان نقصانی استفاده کنیم؟

کل این تکنیک زمان نقصانی به یک چیز اشاره می‌کند:

مثلا درس زبان انگلیسی بر اساس دفترچه کنکور ۲۰ دقیقه وقت دارد، شما باید ۱۵ دقیقه براش وقت بذارید. اگر ریاضی ۴۷ دقیقه وقت دارد، شما ۳۰ دقیقه براش وقت بذارید.

اگر می‌گوییم درس ریاضی را به جای 47 دقیقه در ۳۰ دقیقه جواب بدهید، معنیش این نیست که از سوال ۱ حتما شروع کنید تا به سوال 20 برسید و وقتی که دارید تموم شود! معنی درستش اینه که در این ۳۰ دقیقه، سوالات راحت و آسان ریاضی را حل کنید و کنار سوالات وقت‌گیر، علامت ضربدر بذارید تا بعدا برگردید و جواب بدهید. با این کار خیالتان از این بابت که همه سوالایی که برایتات آسان بوده را حل کردید راحت است.

کامل کننده این تکنیک زمان نقصانی، تکنیک ضربدر و منها است. برای آشنایی با این تکنیک می‌توانید بر روی لینک گذاشته شده کلیک بفرمایید.

اگر هنوز سوالی در ذهنتان باقی مانده، در قسمت نظرات از ما بپرسید. اگر شما هم راهی برای حل سوالات کنکور دارید، قسمت کامنت برای من بنویسید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا