آیا فرهنگیان تکمیل ظرفیت دارد؟

سلام همراهان عزیز بی‌نظیر عزیزی هستم از سایت به پاسخ، هر سال به شرکت‌کنندگانی که مطابق با کارنامه اولیه کنکور سراسری خود، واجد شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان هستند، این شانس داده می‌شود که پس از اعلام کردن نتایج انتخاب رشته کنکور در صورت قبول نشدن در انتخاب رشته و مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مجددأ خود را برای قبول شدن در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان آزمایش کنند.

در نتیجه شرکت‌کنندگانی که در کنکور سراسری شرکت کرده‌اند و در آزمون حضور داشته‌اند با دارا بودن شرایط مندرج دانشگاه فرهنگیان در دفترچه انتخاب رشته کنکور، حق دارند که در تکمیل ظرفیت این دانشگاه شرکت کنند.

توجه داشته باشید که داوطلبان دارای شرایط در صورت اعلام برگزاری (تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان) می‌توانند پس از بررسی کردن رشته محل های نوشته شده در دفترچه تکمیل ظرفیت فرهنگیان در مدت زمان مقرر به سایت سازمان سنجش  sanjesh.org مراجعه کرده و با توجه به رشته امتحانیشان برای ثبت نام کردن اقدام کنند.

شرایط  خاص عدم قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان چیست؟

قبول شدگان در آزمون کنکور سراسری در هر یک از کد رشته‌های تحصیلی خود بورسیه و یا در صورت شرایط خاص که به دستگاه‌های اجرایی متعهد خدمتی دارند و پذیرفته‌شدگان رشته‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که به وزارت آموزش و پرورش تعهد خدمت دارند، مجاز به شرکت و ثبت نام در تکمیل ظرفیت فرهنگیان نمی‌باشند.

شرکت‌کنندگانی که از قبل در یکی از کد رشته‌‌های محل پردیس دانشگاه فرهنگیان یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی معرفی شدند اما به دلیل موارد پزشکی، سن یا معدل شرایط قبولی را نداشتند، مجاز به شرکت در زمان تکمیل ظرفیت نیستند.

داوطلبانی که مصاحبه تخصصی انجام داده‌اند و دلیل مردود شدن آن‌ها نداشتن حد نصاب در مصاحبه تخصصی بوده است مجاز به انتخاب رشته دوباره در تکمیل ظرفیت هستند.

زمانی که داوطلبان در گزینش نهایی کد رشته محل‌های مربوط به تکمیل ظرفیت قبول شوند، قبول شدن قبلی آن‌ها لغو شده و مثل یک دانشجوی انتقالی با آن‌ها رفتار می‌شود. بعد از اعلام شدن نتایج مربوط به تکمیل ظرفیت، انصراف دادن از رشته قبولی جدید برای تحصیل در رشته قبلی، ممکن نخواهد بود. لازم است که پذیرفته‌شدگان برای تکمیل کردن فرم انتخاب رشته و شرکت در مرحله‌های گزینش رشته‌های تحصیلی این مرحله دقت بفرمایید.

دوستان عزیز هر گونه سوالی در ارتباط با این مطلب دارید می‌توانید در قسمت کامنت برای ما یادداشت بفرمایید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب

عضویت در خبرنامه

هر هفته بهترین مطالب و مقاله‌ها رو برات می‌فرستیم. کافیه آدرس ایمیلتو وارد کنی

هر سوالی دارید بپرسید!

تیمی از بهترین مشاوران کنکور به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.

درباره نویسنده

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا