40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

تاثیر برنامه آزمون در موفقیت در کنکور چه قدر است؟

سلام همراهان عزیز. بی‌نظیر عزیزی هستم و امروز در سایت به پاسخ با شما همراه هستم.

تاثیرات برنامه آزمون در موفقیت در کنکور چگونه است؟

برنامه آزمون یک برنامه راهبردی است که مسیر را می‌تواند به دانش‌آموز نشان دهد و یک چهارچوب خوب را برای دانش‌آموز مشخص می‌کند که طبق آن در هر جلسه باید چه درسایی را مطالعه کند و برای هر آزمونی که دارد طبق برنامه، چه مباحثی را بخواند و نوعی انسجام به برنامه‌ریزی او برای مطالعه کردن خواهد داد.

 اما سوالی که ممکن است در اینجا پیش بیاید این است که آیا شرکت نکردن در آزمون در موفق شدن یا نشدن ما تاثیرگذار است؟
فراموش نکنید که عده زیادی هم هستند که بدون شرکت در آزمون هم می‌توانند موفق شوند، پس این برنامه آزمون می‌تواند کمک کننده باشد اما عدم شرکت کردن در آزمون‌ها به دانش‌آموز هیچ ضرری نمی‌رساند.

همانگونه که این برنامه آزمون تاثیر مثبت در رسیدن دانش‌آموز به هدفش را آسان‌تر می‌کند، اما ایراداتی را هم دارد.

ایرادات برنامه آزمون در موفقیت در کنکور چگونه است؟

  1. ایراد این نوع از برنامه آزمون در کنکور این است که اگر یک دانش‌آموز از سال دهم، از خواندن و جمع‌بندی باکس اول خودش به هر علتی جا بماند و نتواند به برنامه مورد نظر برسد، در جمع‌بندی و برنامه باکس دوم او که برای آزمون سال یازدهم است و ربطی به سال دهم ندارد، نمی‌تواند مطالبی را که به جا مانده است و نتوانسته است به موقع مطالعه کند را پوشش دهد درنتیجه جبران کردن عقب ماندن او از آزمون برایش سخت می‌شود.
  2. ایراد دوم تعداد تکرار و دفعات مرور کردن است. آزمون‌های سنجش زنجیره‌ای مطالعه کردن درس‌ها را رعایت نمی‌کند پس تعداد دفعات مرور آزمون‌ها و تکرارشان برای داوطلب اتفاق نمی‌افتد. سازمان سنجش فقط در یک نوبت آزمون آزمایشی آخر، تمام پایه‌ها را همزمان مرور می‌کند.

نظر شما در مورد این سوال چیه؟ خوشحال می‌شوم در کامنت برای من یادداشت کنید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا