40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت به پاسخ، اگر بازه زمانی‌ای که برای امتحان در نظر گرفته شده و از لحاظ وضعیت علمی و میزان تسلط در یک وضعیت خوب و قابل قبول هستید، سعی کنید تا تمام مباحث آن درس را در حد تستی جمع‌بندی کنید که این تست‌ها بیشتر شامل سوالات کنکوری هستند که بیشترین میزان تست‌ها را باید به خود اختصاص دهند و در کنار تست‌های کنکوری، تست تألیفی نیز در حد حداقل نیز می‌تواند کمک کننده باشد.

اما اگر دانش آموزی هستید که از وضعیت خیلی بهتری برخودار هستید و قبل از امتحانات همه دروس را یک دور تمام کرده‌اید، بهترین راه حل این است که در کنار دروس دوازدهم، دروس پایه را نیز جمع‌بندی کنید. در حالت اولی که گفته شد، هدف جمع‌بندی تک درس بود اما در این قسمت، هدف جمع‌بندی کلی است؛ بعنوان مثال شما در کنار درس دین و زندگی دوازدهم، دین و زندگی دهم و یازدهم را نیز جمع‌بندی خواهید کرد و شما می‌توانید از تست‌های جامع تک درس نیز استفاده کنید که کمک شایانی خواهد کرد.

اما یک سری از دوستان هستند که از یک یا چند درس ترس دارند و احساس می‌کنند طبق زمان‌بندی که در برنامه امتحانی تعیین شده است، نتوانند به صورت کلی جمع‌بندی را انجام دهند! در این صورت پیشنهاد می‌شود این دوستان در بازه‌های زمانی قبل از موعد مقرر که احساس می‌کنند زمان در نظر گرفته شده برای یک درس زیاد است، می‌توانند بعنوان مثال یک روز از بازه زمانی دو و نیم روزه درس راحت‌تر را به مطالعه درس سخت یا به عبارت بهتر، به درسی اختصاص دهند که در آن درس احساس نیاز بیشتری دارند.

همچنین اگر دانش آموزی در یک درس احساس نیاز بیشتری داشته باشد؛ بعنوان مثال در درس زیست‌شناسی شما احساس می‌کنید بازه زمانی در نظر گرفته شده کم است و احتمالأ به جمع‌بندی نخواهید رسید و یا احیانأ وضع شدیدتر بوده و دانش آموز مطمئن نیست که می‌تواند آن درس را پاس کند یا نه، توصیه می‌شود دانش آموز درس مورد نظر را تشریحی مطالعه کرده و فقط فصول و یا دروسی از کتاب مورد نظر را که به صورت تشریحی کاملأ دریافت کرده است را، به صورت تستی نیز کار کرده و جمع‌بندی نسبی را به دست آورد.

تذکر: لطفأ کنکور را تکه تکه نکنید! جمع‌بندی یعنی کنکور و کنکور یعنی سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم! پس دروس متصل به یکدیگر هستند، مطمئن باشید اگر طبق روش گفته شده پیش روید و یک زمینه برای آزمون‌های جامع ایجاد کنید، پیشرفت چشم‌گیری در نتایج خود خواهید دید.

دوستان و همراهان گرامی، در صورتی که پاسخ داده شده جوابگو سوال شما نبوده و یا سوال دیگری برای شما پیش آمده است، لطفأ از طریق فرم زیر، سوالات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین شما می‌توانید، هر گونه سوالات، نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را از طریق بخش ارسال دیدگاه و نظرات نیز، با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا