40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

یک باغ گل سلام تقدیم به شما، برای این که بدانیم برای هر درس چه میزان تست نیاز هست تا کار کنیم، باید به چند نکته بسیار مهم توجه کنید؛ اولین نکته این است که شما در چه سطحی از مطالعه قرار دارید، نکته بعدی این است که عمومی‌ها چقدر کار شوند و تخصصی‌ها چقدر و نکته مهم‌تر دیگر این است که ما دو سری تست روزانه باید کار کنیم:

  • تست برای مباحث جدیدی که همان روز یاد گرفته‌اید.
  • تست برای مباحثی که قبلأ خوانده شده‌اند و در مرور می‌کنید.

من شیدا کبیرعبادی مشاور تحصیلی هستم از سایت به پاسخ، در رابطه با سوال شما، بنده به شخصه معمولأ دانش آموزانم را برای این که بدانند روز چند تست کار کنند، به سه دسته زیر تقسیم می‌کنم:

  1.  اگر دانش آموزی هستید که پایه شما ضعیف است و پیش‌روی شما کند است، تقریبأ روزی تعداد 100 عدد تست مناسب شما خواهد بود که این مقدار بسته به برنامه‌ای که با آن پیش می‌روید، می‌تواند به صورت 50 / 50 بین دروس عمومی و اختصاصی تقسیم شود.
  2. اگر دانش آموزی هستید که سطح متوسطی دارید و مطالعه شما دست و پا شکسته است، تقریبأ روزی تعداد 150 تا 200 عدد تست مناسب شما خواهد بود که می‌توانید بنا بر برنامه روزانه خود، اعم از دروس عمومی و تخصصی، 60 درصد تست‌ها را به دروسی که پایه ضعف دارد و 40 درصد مطالب را به دروسی که نسبتأ تسلط کافی دارید، اختصاص دهید.
  3. اگر هم دانش آموزی هستید که پایه شما قوی است و به شدت روی مباحث مسلط هستید، تقریبأ روزی بالا 200 عدد تست بنا بر برنامه خود مناسب شما خواهد بود که طبیعی است، هر چقدر تست بیشتر کار شود، میزان تسلط نیز افزایش می‌یابد و نتیجه بهتر است. پس، می‌توانید به صورت 70 درصد دروس اختصاصی تست‌های چالشی و 15 درصد یکی از دروس عمومی که ضعیف هستید، بعنوان مثال عربی اختصاص دهید و 15 درصد دیگر را به سایر دروس عمومی اختصاص دهید.

نکته: تعداد تست‌ها برای افراد قوی‌تر در دو ماه پایانی مانده به کنکور می‌تواند به صورت 60 به 40 به نفع عمومی‌ها تغییر کنند؛ به این صورت که، 60 درصد تست‌ها را به دروس عمومی و 40 درصد مابقی را به دروس تخصصی اختصاص دهید.

برای اطلاع از این که چه تستی را مارکدار کنید، به مقاله چه تست‌هایی را ماکدار کنیم مراجعه نمایید. دوستان و همراهان عزیز، همچنین شما می‌توانید نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را با ما در میان بگذارید و با دادن امتیاز ما را در بهتر کردن هر چه بیشتر مقالات یاری کنید.

4 2 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
2 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا