40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

چگونه بین دروس پایه و دوازدهم تعادل برقرار کنیم؟

سلام دوستان عزیز،‌ سالار احمدی هستم مشاور تحصیلی از سایت به پاسخ، چگونه بین دروس پایه و دوازدهم تعادل برقرار کنیم؟ مطالعه‌ دروس پایه در سال دوازدهم بین دو دسته متفاوت از داوطلبان تقسیم می‌شود. دانش ‌آموزانی که در سال‌های قبل مطالعه‌ای منظم و سال به سال داشته‌اند و دانش‌آموزانی که پایه‌ای ضعیف دارند و دروس پایه را مرور نکرده‌اند.

روش مرور دروس پایه دانش‌آموزان مسلط بر مباحث سال دهم و یازدهم چگونه است؟

دانش آموزانی که در سال‌‌های قبل پیش خوانی و مرور دروس پایه را در بازه‌های زمانی مناسب انجام داده‌آند قاعدتا در سال دوازدهم دغدغه‌ کمتری نسبت به پیش‌نیاز‌ها و مباحث پایه دارند. در برنامه این سری از داوطلبان مرور جزئی برای دروس پایه در برنامه صورت می‌گیرد، سعی کنید در ماه‌های اول پاییز مرور سریعی بر مطالب سال دهم و یازدهم داشته باشید و در برنامه‌ی درسی خود سعی کنید ۳۰ درصد از زمان مطالعه خود را همگام با مطالعه دروس دوازدهم مرور کنید و پس از اتمام مرور هر مبحث، به سراغ تست‌های ترکیبی بروید.

در برنامه درسی خود سعی کنید در ماه‌های اول پاییز روز‌های آخر هفته(پنج‌شنبه-جمعه) را صرف مرور کنید تا هرچه سریع‌تر مرور دروس سال دهم و یازدهم به پایان برسد و سپس تست‌های ترکیبی را بررسی کنید. برای اطلاع از دلیل شرکت در آزمون‌ آزمایشی بر روی عنوان چرا باید در آزمون آزمایشی شرکت کنیم؟ کلیک کنید.

روش مرور دروس پایه دانش‌‌آموزان با پایه‌ای ضعیف در دروس سال دهم و یازدهم چگونه است؟

اما دانش آموزانی که در سال دهم و یازدهم مطالعه‌ی منظمی نداشته‌اند و از تابستان منتهی به سال دوازدهم بهره‌ای نبرده‌اند، برنامه‌ای متفاوت دارند. این دسته از دانش‌آموزان سال دوازدهم، روز‌ای آخر هفته (چهارشنبه-پنج شنبه-جمعه) را به مرور و مطالعه دروس سال دهم و یازدهم بپردازند و در گام اول برای تکمیل روند مطالعه و تثبیت مطالب تست‌های خط به خط را بررسی کنند. در برنامه درسی خود مطالعه پیش‌نیازهای دروس اختصاصی سال دوازدهم را در اولویت قرار دهید و در گام اول به سراغ پیش نیاز‌ها بروید و سپس به ترتیب سال‌های تحصیلی مباحث را مطالعه کنید.

برای بررسی تست‌های ترکیبی در قدم اول تست‌های ترکیبی دهم و یازدهم را بررسی کنید سپس سراغ تست‌های ترکیبی هر سال بروید. در روز‌های اول هفته نیز به مرور دروس دوازدهم همراه با تست، خلاصه نویسی، نت برداری و مرور مطالعه کنید. در گام‌ آخر در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنید تا قالب مناسبی برای برنامه ریزی خود داشته باشید.

نکته: سعی کنید در تابستان حتما دروس دهم و یازدهم را مرور کنید اما اگر مرور‌های تابستانه را رعایت نکردید از روز‌های اول پاییز برنامه را مستمر و منظم اجرا کنید زیرا در ماه‌های منتهی به نوروز دیگر زمان مناسبی برای مطالعه ندارید و از وقت خود نهایت بهره را ببرید.

برای درک شیوه مرور و پیش‌خوانی در تابستان منتهی به سال دوازدهم بر روی عنوان چگونه دروس دوازدهم را پیش خوانی کنیم؟ کلیک کنید. همچنین دوستان عزیز سوالات خود را از طریق باکس زیر بپرسید و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق بخش ارسال دیدگاه، با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا