40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت به پاسخ، اولین نکته قابل توجه این است که به هیچ عنوان در ایام امتحانات نهایی نباید از کنکوری خواندن دروس غافل شوید! اما برای این که بدانید در زمان امتحانات چگونه مطالعه کنید تا هم از امتحان غافل نشوید و هم از کنکور نمانید، بستگی به برنامه هر فرد دارد. معمولأ دانش آموزان در زمان امتحانات نهایی به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

  1. دسته اول دانش آموزانی که در ایام جمع‌بندی قرار دارند و آزمون‌های جمع‌بندی را پشت سر می‌گذارند و برای دروس پایه نیز یک دور مطالعه را تمام کرده‌اند؛ بنابراین نحوه مطالعه و مرور این دانش آموزان به صورت شرکت در آزمون‌های جامع است که این آزمون‌های جامع به صورت کار کردن بر روی سوالات کنکورهای سال‌های اخیر است و اگر سوالات کنکور (معمولأ سواالان سال 96 به بعد) را تمام کرده باشند، می‌توانند به سراغ دیگر آزمون‌های جامع آزمایشی بروند.

    برای این دسته چنین توصیه می‌شود؛ در روزهایی که آزمون ندارید و یا روزهایی که صبح آن روز درگیر امتحان نیستید، می‌توانید سه روز یکبار یا بنا به برنامه امتحانی خود، دو  روز را انتخاب کنید و ابتدا یک آزمون جامع کار کنید، سپس یک زمانی را برای تحلیل و بررسی اختصاص دهید و در حین تحلیل مواردی را که به مشکل برخوردید یا فراموش کرده بودید را دوباره مرور کنید.

  2. دسته دوم دانش آموزانی هستند که تا ایام امتحانات به دوران جمع‌بندی وارد نشده‌اند و یک سری از قسمت‌های دروس پایه را مطالعه نکرده‌اند و در حال پیش‌روی هستند؛ بهترین شیوه مطالعه برای این دسته از دوستان این است که هر روز بغیر از روزهایی که صبح آن روز درگیر امتحان هستند، برای خود برنامه بچینند و بنا به میزان درجه سختی مبحث، برای خود زمان در نظر بگیرند! بعنوان مثال شما می‌توانید بازه زمانی صبح تا 4 یا 5 بعد از ظهر را به مطالعه امتحان نهایی اختصاص دهید و باقی روز را به مطالعه کنکور بپردازید و تست‌های حجمی بعلاوه مرور را برای دروس پایه به کار بگیرید.

البته برای پیش‌روی با چنین برنامه‌ای، شما باید مباحث را برای خود اولویت‌بندی کنید؛ بدین صورت که ابتدا بدانید چه فصل‌هایی تست‌خیز هستند، چه فصل‌هایی را کم کاری کرده‌اید، چه فصل‌هایی را اصلأ مطالعه نکرده‌اید و یا اگر مطالعه داشتید، کدام فصل‌ها را بیشتر فراموش کرده‌اید و نیاز دارید تا مرور داشته باشید! و همه این موارد بستگی به برنامه قبلی شما دارد که به چه شکل بوده است.

پس اگر یک جمع‌بندی داشته باشیم، به هیچ وجه در دوران امتحانات نهایی مطالعه دروس پایه را متوقف نکنید؛ چرا که بعد از شرکت در آزمون جامع بعدی درصدهای شما افت خواهند کرد و این قضیه بار روانی بر استرس شما خواهد داشت و همچنین بسیاری از قسمت‌های دروس مانند درس زیست‌شناسی دارای قسمت‌های زیادی هستند که فرار هستند و به شدت فراموش می‌شوند و برگشتن برای مطالعه دوباره همه مباحث هم زمان‌بر خواهد بود و هم اذیت کننده است. پس به گونه‌ای برنامه‌ریزی داشته باشید تا بتوانید هم امتحانات و هم کنکور را به صورت متعادل پیش ببرید.

دوستان و همراهان گرامی، در صورتی که پاسخ داده شده جوابگو سوال شما نبوده و یا سوال دیگری برای شما پیش آمده است، لطفأ از طریق فرم زیر، سوالات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین شما می‌توانید، هر گونه سوالات، نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را از طریق بخش ارسال دیدگاه و نظرات نیز، با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا