40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت به پاسخ، نحوه عملکرد هر شخص در دوران امتحانات بنا به عملکردی که در طول ترم داشته است، متفاوت خواهد بود؛ اگر به هر دلیلی در طول ترم مطالعه خوبی نداشته‌اید و یا حتی اصلأ مطالعه نکرده‌اید، بهتر است در طول ایام امتحانات به مطالعه تشریحی بسنده کرده و متن کتاب درسی و جزوه‌های موجود را مطالعه کنید و سپس بعد از امتحانات، به تست‌زنی بپردازید.

نکته: البته فراموش نکنید که مرور قبل از خواب شب امتحان و حل نمونه سوالات تشریحی، کمک بسزایی در پیشبرد عملکرد شما خواهد داشت و می‌توانید با بررسی نمونه سوالات سال‌های پیشین، نکات پرتکرار و مهم کتاب درسی را تفکیک کنید.

اما اگر شما جزو کسانی هستید که تا پیش از شروع امتحانات، مطالعه نسبی داشته و در سطح متوسطی قرار دارید، پیشنهاد می‌شود که نصف زمان اختصاص یافته به مطالعه هر درس را به مطالعه عمیق و تشریحی بپردازید به نحوی که هیچ نکته‌ای را از قلم نیندازید و پرونده نیمسال را ببندید؛ سپس نصف باقی مانده از زمان را به تست‌زنی و تحلیل نکات تستی بپردازید.

توجه: اگر دانش آموزی هستید که در سطح کمی بالاتر از سطح متوسط قرار دارید، می‌توانید مقداری از زمان هر امتحان را به مطالعه دروس اختصاصی و یا دروسی که احساس می‌کنید ضعیف‌تر هستید، اختصاص دهید.

نکته بسیار مهم: دو دسته از دانش آموزان که در مطالب فوق گفته شد، ممکن است در زمان امتحانات با کمبود وقت مواجه شوند و نتوانند از فرصت خود برای مطالعه عمیق و کامل تمام مباحث استفاده نمایند؛ بنابراین توصیه‌ای که به این دسته می‌شود این است که به سراغ خلاصه‌نویسی‌ها و یادداشت‌هایی که دارند رفته و آن‌ها را به دقت مطالعه نمایند سپس، تست‌های از قبل مارک‌دار شده را بررسی نمایند.

تذکر: در استفاده از خلاصه‌نویسی حدالإمکان از خلاصه‌نویسی و جزواتی که توسط خودتان نوشته شده است استفاده نمایید؛ مگر در صورتی که هیچ خلاصه‌نویسی و یادداشتی نداشته باشید که در آن صورت می‌توانید از جزوات و خلاصه‌‌نویسی دوستانتان، استفاده کنید.

اما اگر از دانش آموزان درس خوانی هستید که از همان اول ترم به صورت مرتب و دقیق هر یک از دروس را در جای خود مطالعه کرده و به تست‌زنی پرداخته‌اید، تقریبأ تسلط نسبی برای شما حاصل شده است؛ برای این دسته از عزیزان، مشکلی وجود نخواهد داشت و می‌توانند همانند سابق، در ایام امتحانات برنامه خود را تغییر نداده و فقط در موعد مقرر هر امتحان، درس مربوطه را مطالعه کرده و سپس با حل نمونه سوالات تشریحی، تسلط خود را تثبیت نمایند.

دوستان و همراهان گرامی، در صورتی که پاسخ داده شده جوابگو سوال شما نبوده و یا سوال دیگری برای شما پیش آمده است، لطفأ از طریق فرم زیر، سوالات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین شما می‌توانید، هر گونه سوالات، نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را از طریق بخش ارسال دیدگاه و نظرات نیز، با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا