40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

نحوه دریافت کد سهمیه در زمان ثبت‌نام کنکور چگونه است؟

سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت به پاسخ، از جمله سهمیه‌های موثر در کنکور سراسری می‌توان به سهمیه مناطق، سهمیه ایثارگری، سهمیه رزمندگان، سهمیه خانواده شهدا، سهمیه بهیاری و … اشاره کرد. همان‌طور که می‌دانید، فرزندان و همسر جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگانی که حداقل 6 ماه سابقه فعالیت در جبهه دارند، مشمول اعمال سهیمه 5 درصدی در کنکور سراسری خواهند بود. همچنین داوطلبان ایثارگر با هر درصد جانبازی، همسر و فرزندان جانبازان بالا 25 درصد، آزادگان و همسر و فرزندان آن‌ها و همسر و فرزندان شهدا، مشمول سهمیه 25 درصدی ایثارگران خواهند بود.

بنابراین، داوطلبانی که شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری را در کنکور سراسری دارند، باید نسبت به دریافت کد ایثارگری کنکور سراسری اقدام نمایند و کد 12 رقمی دریافت شده را در فرم ثبت نام اینترنتی درج نمایند. در ادامه مطلب، نحوه هر یک از ارگان‌ها را بررسی خواهیم نمود.

سامانه‌ دریافت کد 12 رقمی سهمیه ایثارگران برای ثبت‌نام کنکور کدام است؟

برای دریافت کد پیگیری 12 رقمی سهمیه ایثارگران متناسب با هر ارگان یک سامانه مجزا وجود دارد که داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه ذی‌ربط مربوط، نسبت به دریافت کد مخصوص به خود، اقدام نمایند. این سامانه‌ها عبارتند از:

 • داوطلبانی که سهمیه دریافتی آ‌ن‌ها مربوط به ارگان سپاه می‌باشد، باید به سایت www.isaar.ir مراجعه نموده و با وارد کردن کد ملی خود، وابستگی خود را با رزمنده مشخص نمایند و سپس در صورت تأیید وابستگی در سایت، کد رهگیری خو را از ارگان مربوطه را دریافت کنند.
 • داوطلبانی که سهمیه دریافتی آن‌ها مربوط به ارگان ارتش می‌باشد، باید به سایت www.aja.irمراجعه نموده و با وارد کردن کد ملی خود، کد پیگیری خود را اخذ نمایند.

نحوه دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت‌نام کنکور سراسری چگونه است؟

داوطلبانی که شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری را دارند و ارگان مربوطه آن‌ها سپاه می‌باشد، برای دریافت کد ایثارگری 12 رقمی آزمون سراسری باید مراحل زیر را طی نمایند:

 • به سامانه خدمات الکترونیک ایثار به نشانی اینترنتی www.isaar.ir مراجعه کنید.
 • بر روی گزینه “استعلام ایثارگر یا وابسته” کلیک کنید.
 • برای دریافت کد ایثارگری 12 رقمی، کد ملی فرد ایثارگر را درج نمایید.
 • پس از کلیک بر روی گزینه “استعلام” می‌توانید کد ایثارگری را مشاهده نمایید.

راهنما تصویری دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت‌نام کنکور

به منظور تسریع دسترسی شما عزیزان به سامانه و دریافت کد ایثارگری سپاه، در ادامه راهنما تصویری دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت‌نام کنکور قرار داده شده است:

 • قدم اول مراجعه به سایت www.isaar.ir از طریق مرورگر
 • قدم دوم کلیک بر روی گزینه “خدمات پر کاربرد” از منو سمت چپ
  راهنما تصویری دریافت کد ایثارگری ثبت نام کنکور
 • قدم سوم کلیک بر روی گزینه “استعلام ایثارگر یا وابسته”
  راهنما تصویری دریافت کد ایثارگری ثبت نام کنکور
 • قدم چهارم درج “کد ملی” شخص مورد نظر در قسمت مشخص شده و کلیک بر روی گزینه “استعلام
  راهنما تصویری دریافت کد ایثارگری ثبت نام کنکور

نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت‌نام کنکور سراسری چگونه است؟

داوطلبانی که شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری را دارند و ارگان مربوطه آن‌ها ارتش می‌باشد، برای دریافت کد ایثارگری 12 رقمی کنکور سراسری، باید مراحل زیر را طی نمایند:

 • از طریق مرورگر خود به سامانه www.ajar.ir مراجعه کنید.
 • با استفاده از منو سمت راست، بر روی گزینه “شهدا و ایثارگران” کلیک کنید.
 • کد رهگیری ایثارگران را انتخاب نمایید.
 • در این قسمت، باتوجه به آنکه جزو کارکنان “وظیفه” یا “پایور” بوده‌اید، گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

نکته: کد رهگیری وظیفه چیست! ایثارگران در صورتی که جزو کارکنان وظیفه می‌باشند، باید حداقل 12 ماه در مناطق عملیانی حضور داشته باشند تا کد رهگیری وظیفه دریافت نمایند.

تذکر: برای دریافت کد رهگیری وظیفه، کد ملی خود را به صورت کامل و بدون خط تیره وارد نمایید.

نکته: کد رهگیری پایور چیست! ایثارگران در صورتی که جزو کارکنان پایور می‌باشند، باید حداقل 8 ماه در مناطق عملیانی حضور داشته باشند تا کد رهگیری پایور به آنان تعلق گیرد.

تذکر: برای دریافت کد رهگیری کارکنان پایور، درصورتی که شماره پرسنلی شما کمتر از 9 رقم می‌باشد، در ابتدا آن به تعداد کسری هر رقم یک عدد صفر قرار دهید. بعنوان مثال اگر کد پایور شما 63013407 باشد به شکل 063013407 باید وارد نمایید.

راهنما تصویری دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت‌نام کنکور

به منظور تسریع دسترسی شما عزیزان به سامانه و دریافت کد ایثارگری ارتش، در ادامه راهنما تصویری دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت‌نام کنکور قرار داده شده است:

 • از طریق مرورگر خود به سامانه www.ajar.ir مراجعه کنید.
 • بر روی گزینه کد رهگیری ایثارگران کلیک کنید.
  راهنما تصویری دریافت کد ایثارگری ثبت نام کنکور
 • در صورتی که بر روی گزینه “کد رهگیری وظیفه” کلیک کنید، صفحه زیر برای شما نمایش داده می‌شود، با درج کد ملی می‌توانید کد رهگیری خود را دریافت کنید:
  راهنما تصویری دریافت کد ایثارگری ثبت نام کنکور
 • در صورتی که بر روی گزینه “کد رهگیری پایور” کلیک کنید، صفحه زیر برای شما نمایش داده می‌شود، در این قسمت نیز با درج کد ملی یا شماره کارگزینی و یا شماره کارت می‌توانید کد رهگیری خود را دریافت کنید:
  راهنما تصویری دریافت کد ایثارگری ثبت نام کنکور

سهمیه بهیاری در ثبت‌نام کنکور سراسری

سهمیه بهیاری فقط برای دواطلبان گروه آزمایشی تجربی قابل استفاده است که مشروط به ورود به رشته پرستاری می‌باشد.

نحوه دریافت سهمیه مناطق در ثبت‌نام کنکور چگونه است؟

این دسته از سهمیه‌های موثر در کنکور سراسری به سهمیه بندی مناطق یک، دو و سه تقسیم‌بندی می‌شود که داوطلبان برای ثبت‌نام حتمأ باید نسبت به دریافت کد و وارد کردن آن در فرم پیش نویس ثبت نام اطمینان حاصل کنند. منطقه یک شامل مناطق پیشرفته، منطقه 2 شامل مناطق نیمه پیشرفته و منطقه 3 شامل مناطق محروم و کم برخوردار از امکانات آموزشی می‌باشد.

دوستان و همراهان گرامی، در صورتی که پاسخ داده شده جوابگو سوال شما نبوده و یا سوال دیگری برای شما پیش آمده است، لطفأ از طریق فرم زیر، سوالات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین شما می‌توانید، هر گونه سوالات، نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را از طریق بخش ارسال دیدگاه و نظرات نیز، با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا