40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام دوستان عزیز سالار احمدی هستم، مشاور تحصیلی از سایت به پاسخ، جمع بندی سه روز یک بار چیست؟

روش جمع بندی سه روز یک بار چیست؟

روش جمع بندی سه روز یک بار یک روش جمع بندی و مرور است که طی سال‌های قبل مورد توجه بسیاری از داوطلبان قرار گرفته است و رتبه‌ برتر‌های زیادی از این روش بهره‌ برده‌اند. در این روش هر سه روز یک بار یک کنکور آزمایشی برگزار خواهید کرد و در آن به ترتیب و شرایط کنکور به سوالات کنکور پاسخ خواهید داد.

روش جمع بندی سه روز یک بار چگونه اجرا می‌شود؟

روش جمع بندی سه روز یک بار، دو ماه قبل از زمان برگزاری کنکور سراسری شروع می‌شود و شما در زمان شروع برنامه جمع بندی سه روز یک بار دیگر مبحثی جدید مطالعه نخواهید کرد، و در این بازه ۲ ماهه صرفا بر روی مطالبی تاکید خواهید کرد که، طی ماه‌های قبل برای آن تست و سوالات مختلفی بررسی کرده‌اید، خلاصه نویسی و یاداشت برداری انجام داده‌اید، یادگیری مباحث جدید صرفا سبب ایجاد استرس می‌شود و روند مطالعه را کند خواهند کرد. روش جمع بندی سه روز یک بار با بهره‌گیری از کنکور‌های سال‌های قبل صورت می‌گیرد.

در این روش ۳ روز خود را ۶ قسمت تقسیم بندی خواهید کرد، صبح روز اول را بررسی آزمون اختصاص دهید و شرایطی همانند کنکور تداعی کنید. پس از اتمام پاسخ گویی به سوالات کنکور مابقی روز را به بررسی جواب تشریحی سوالات کنکور بپردازید و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید.

روز دوم و سوم را به بررسی ۸ درس دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی کنکور اختصاص دهید. هر روز ۴ درس را بررسی کنید و هر نصف روز را به بررسی یک درس عمومی و یک درس تخصصی، اختصاص دهید. حین مطالعه نت برداری ‌های قبلی خود را کامل کنید و خلاصه نویسی را فراموش نکنید. با مطالعه عنوان چگونه بازدهی مطالعه خود را افزایش دهیم؟ بازدهی مطالعه خود را افزایش دهید.

روش جمع بندی سه روز یک بار چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویژگی‌های روش جمع بندی سه روز یک بار به شرح زیر است:

  • مرور تمامی دروس کنکور در یک بازه ۳ روزه
  • رعایت اعتدال بین زمان‌های مرور دروس عمومی و تخصصی
  • عادت کردن به شرایط کنکور
  • کم شدن استرس حین پاسخگویی
  • یادگیری کنترل زمان حین پاسخگویی به سوالات کنکور
  • بررسی انواع تیپ‌ سوالات و کنکور سال‌های قبل
  • رفع اشکال و تقویت نقاط ضعف

برای یادگیری شیوه صحیح مطالعه کتاب درسی بر روی عنوان چگونه کتاب درسی را برای کنکور مطالعه کنیم؟ کلیک کنید. همچنین سوالات خود را از طریق باکس زیر بپرسید و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق بخش ارسال دیدگاه، با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا