40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام دوستان عزیز سالار احمدی هستم، مشاور تحصیلی  از سایت به پاسخ، چگونه نیم سال اول را جمع بندی کنیم؟ برای مرور مباحث نیم سال اول برنامه‌ خود را از چند مبحثی تبدیل به یک برنامه یک مبحثی تبدیل کنید. فرجه‌ امتحانات فرصت بسیار مناسبی جهت مرور و جمع بندی امتحانات است. در این برهه‌ زمانی داوطلبان به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند: دسته‌ای که از شروع سال تحصیلی مطالعه‌ منظمی داشته‌اند و دسته‌ای که تا دوران امتحانات نوبت اول مطالعه‌ای نداشته‌اند.

روش جمع بندی نیم سال تحصیلی داوطلبانی که مطالعه‌ای منظم داشته‌اند چگونه است؟

اگر در طول سال تحصیلی مطالعه‌ی کامل و مرتب داشته‌اید، در این ایام سعی کنید با یک مرور ساده از مطالب درسی و بررسی مباحث به صورت تشریحی روند درسی خود را تکمیل کنید. بررسی سوالات تشریحی از جهت درک عمیق به شما کمک شایانی خواهد کرد و بررسی تست‌های مختلف به شما برای مرور مباحث با دیدگاهی کنکور کمک می‌کند.

در روز‌های فرجه امتحان مد نظر زمان خود را به ۲ دست تقسیم کنید. در نیمه‌ اول زمان مطالعه خود مباحث را به صورت تشریحی بررسی کنید و سپس نمونه سوالات تشریحی حل کنید و نیمه دوم مطالعه‌ی خود را با مروری بر مباحث و به بررسی تست‌های کنکور بپردازید. برای آشنایی با بهترین شیوه مطالعه دروس محاسباتی بر روی عنوان چگونه دروس محاسباتی را مطالعه کنیم‌؟ کلیک کنید.

روش جمع بندی نیم سال تحصیلی داوطلبانی که مطالعه‌ای منظم نداشته‌اند چگونه است؟

اگر در طول سال تحصیلی مطالعه‌ای منظم نداشته‌اید پیشنهاد می‌کنم برنامه‌ درسی خود را به شرح زیر تدوین کنید:

  • در گام اول سعی کنید مباحث را به صورت کاملا تشریحی مطالعه کنید تا به درک کاملی از مباحث برسید و نمونه سوالات تشریحی بررسی کنید.
  • یاداشت برداری و خلاصه نویسی انجام بدید تا از مطالعاتتون یک جزوه دست نویس تهیه کرده باشید.
  • پس از آموزش تشریحی و حل نمونه سوالات سعی کنید تست‌‌های خط به خط بررسی کنید تا به صورت سطحی با دیدگاه کنکوری مطالب نیز آشنایی پیدا کنید تا در ما‌ه‌های بعد طی یک برنامه منظم این مباحث را در سطح کنکور بررسی کنید.
  • پیش‌ نیاز دروس را به صورت تشریحی مطالعه کنید تا با مطالب پایه نیز آشنا شوید.
  • خلاصه نویسی، یاداشت برداری و مطالعه کتاب درسس فراموش نشود.

نکته: دوران امتحانات نوبت اول برای جمع بندی مباحث یکی از بهترین گزینه‌های جمع بندی است زیرا پس از اتمام زمان امتحانات دیگر برای مطالعه تک بعدی و تک مبحثی زمان ندارید پس در این دوران ضعف و نقص اجرای برنامه‌ی نیم سال اول تحصیلی را جبران کنید. کتاب درسی خود را در این دوران به یک منبع پر از نکات مهم و تست خیز تبدیل کنید، برای آشنایی با روش مطالعه کتاب بر روی عنوان چگونه کتاب درسی را برای کنکور مطالعه کنیم؟ کلیک کنید. همچنین سوالات خود را از طریق باکس زیر بپرسید و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق بخش ارسال دیدگاه، با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا