40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت به پاسخ، ابتدا باید بدانیم افرادی که شروع می‌کنند برای نوشتن خلاصه باید بتوانند سه نکته خیلی مهم را از هم تفکیک کنند:

  1. عناوین اصلی
  2. نکات کلیدی
  3. توضیحات مضاعف که به نکات کلیدی اضافه می‌شوند.

پس نتیجه می‌گیریم که خلاصه برای داشتن یک منبع جمع و جور برای مرور مطالب در مدت زمان یک ساله است که از دو بخش اصلی عناوین اصلی و نکات کلیدی تشکیل شده است تا بتوانیم بعنوان مثال 20 صفحه کتاب درسی را در یک جدول یا نمودار درختی و … جا دهیم. پس داشتن خلاصه نویسی برای مرور مطالب در مدت زمان برای جمع بندی، آزمون و بعد از مدتی برای عدم فراموشی مطالب نیاز خواهیم داشت.

اما توجه داشته باشید که:

  • هنگامی که اولین بار است مطلبی را مطالعه می‌کنید، خلاصه ننویسید.
  • خلاصه باید کوتاه و در برگیرنده نکات جزئی و ریز باشد و زمان زیادی از شما نگیرد.
  • خلاصه‌ها باید در یک دفتر جداگانه مخصوص نوشته شوند.
  • خلاصه‌ها را یک بار ننویسید تا در آخر سال مرور کنید، بلکه باید خلاصه‌ها با هر مطلبی جدیدی که مطالعه می‌کنید و هر آزمونی که می‌گذرانید آپدیت شده و در طول سال چندبار مرور شوند.

نکته: خلاصه نویسی بهتر است مختص به هر فرد باشد و هر دانش آموزی باید به زبان خودش و اصول مطالعاتی خودش خلاصه نویسی انجام دهد، اگر نمی‌دانید خلاصه نویسی را چطور انجام دهید، به مقاله چگونه خلاصه نویسی اصولی داشته باشیم، مراجعه نمایید.

دوستان و همراهان عزیز، شما می‌توانید نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را با ما در میان بگذارید و با دادن امتیاز ما را در بهتر کردن هر چه بیشتر مقالات یاری کنید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا