40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

در انتخاب رشته کنکور تراز مهم است یا رتبه؟

سلام دوستان بی‌نظیر عزیزی هستم از سایت به پاسخ، تراز نشان دهنده سطح علمی داوطلب است، اما جایگاه داوطلب را از میان همه داوطلبان نشان نمی‌دهد. در اصل، این رتبه است که جایگاه داوطلب را در بین سایر داوطلبان کنکور نشان می‌دهد.

تراز کنکور کاملا مستقیم روی رتبه کنکور اثر گذار است؛ یعنی هر اندازه تراز و نمره کسب شده کنکور داوطلبان بالاتر باشد، رتبه آن‌ها نیز بهتر می باشد. در زمان انجام انتخاب رشته، نیازی به توجه به تراز کنکور نمی‌باشد چون که تراز کنکور مورد نظر دانشگاه ها قرار نمی‌گیرد و فقط رتبه داوطلب است که در پذیرفته شدن افراد در دانشگاه تاثیر دارد. همان طور که اطلاع دارید رتبه داوطلبان در کنکور به دو صورت رتبه کشوری و رتبه در سهمیه است که در این حالت هم اهمیت رتبه در سهمیه برای انتخاب رشته داوطلبان بیشتر است.

در کارنامه‌های کنکور سراسری بین سه مورد (رتبه کشوری، رتبه در سهمیه و تراز) فقط رتبه در سهمیه برای انتخاب رشته کردن تاثیر گذار است و دیگر گزینه‌ها تاثیر مستقیم در انتخاب رشته داوطلبان ندارد. البته این مورد را بدانید که برای انتخاب رشته کردن دانشگاه های آزاد “رتبه کشوری” شرکت‌کنندگان مورد نظر است؛ اما در انتخاب رشته کنکور سراسری تنها (رتبه در سهمیه) مهم است.

دوستان عزیز هر گونه سوالی درمورد این مطلب داشتید می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. برای دل گرمی پرسنل سایت به پاسخ، به مقالات ما امتیاز دهید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا