40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

آیا آزمون قلم چی خوب است؟

سلام بی‌نظیر عزیزی هستم از سایت به پاسخ، اولین نکته در استانداردهای یک آزمون آزمایشی طراحی سوالات استاندارد آن آزمون است که باعث می شود یک آزمون آزمایشی بهترین و آزمون آزمایشی دیگر بدترین آزمون لقب بگیرد. اما این تمام ماجرا نیست و معیارهای دیگری برای سنجش کیفیت یک آزمون وجود دارد که این معیارها عبارتند از:

معیار سوالات استاندارد در آزمون قلم‌چی چگونه است؟

آزمون قلم‌چی از نظر استاندارد طراحی سوالات، همواره بین داوطلبان به این شناخته شده است که سوالات آن بالاتر از سطح سوالات کنکور سراسری است. سوالات همیشه سخت و دشوار یا همیشه راحت، آزمون را از شرایط استاندارد خود خارج می‌کند و این نوع طرح سوال شاید مزایا از بعضی جهات داشته باشد، اما قطعا آسیب‌های زیادی دارد؛ بعنوان مثال، امکان دارد داوطلب در صورت مواجه شدن با سوال آسان در کنکور نسبت به پاسخ دادن سوال دودل باشد.

معیار محاسبه تراز و نمره کل در آزمون قلم‌چی چگونه است؟

تراز و نمره کل در آزمون‌های قلم‌چی از ده هزار محاسبه می‌شود ولی عمدتأ توانمندترین دانش‌آموزان ترازی در حدود 8500 می‌توانند کسب کنند.

معیار جامعه آماری در آزمون قلم‌چی چگونه است؟

با داشتن شرایطی مثل بورسیه‌های دانش‌آموزی و پیشینه این آزمون‌ها، جامعه آماری آزمون‌های این موسسه نسبت به سایر آزمون‌های دیگر از افراد بیشتری تشکیل شده است که از مزایای بزرگ آزمون‌های آزمایشی قلم‌چی به شمار می‌آید.

 معیار برنامه آزمون در آزمون قلم‌چی چگونه است؟

آزمون‌های آزمایشی قلم‌چی از نظر دوره و پوشش دادن مناسب تمام دروس و پایه‌ها برنامه تقریبا کامل و خوبی دارد اما، از آن‌ جایی که این آزمون‌ها با فاصله زمانی دو هفته برگزار می‌شود ممکن است بعضی از داوطلبان نتوانند خود را به برنامه آزمون برسانند که معمولا این شرایط برای خیلی از داوطلبان اتفاق می‌افتد و سبب مضطرب شدن خیلی از داوطلبان می‌شود. شاید بزرگ‌ترین نقطه ضعف برنامه آزمون‌های قلم‌چی همین باشد.

آزمون‌های قلم‌چی از نظر کارنامه و پاسخ‌نامه تشریحی چگونه‌اند؟

از نظر کارنامه، قلم‌چی چند کارنامه مختلف را در آزمون در پنل کاربری داوطلب روی سایت قرار می‌دهد که کار تحلیل کردن را برای شما آسان‌تر می‌کند. برای نمونه می‌توانید سوالاتی که جواب اشتباه داده‌اید را در هر درس ببینید. پاسخ‌نامه و کارنامه هم تقریبا 5 ساعت بعد از آزمون روی سایت قرار داده می‌شود. پاسخ‌نامه تشریحی به نسبت خوب و کاملی هم در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

شهریه آزمون‌های قلمچی به چه صورت است؟

هزینه و قیمت آزمون‌های قلم‌چی مقدار ثابتی ندارد و در شهرها و استان‌های مختلف، متفاوت است. در کل به نسبت دیگر آزمون‌ها قیمت بالاتری دارد، و در این شرایط اقتصادی ممکن است برای خیلی از خانواده‌ها این هزینه ها قابل پرداخت نباشد.

در نظر داشته باشید که مهم‌تر از کیفیت آزمون، نحوه برخورد داوطلبان با آزمون است. دانش‌آموز حتی با شرکت در بهترین آزمون‌ها هم اگر، تحلیل آزمون را انجام ندهد، عملأ بخش عمده‌ای از استفاده‌ای که باید از یک آزمون برده باشد را از دست می‌دهد. اگر نحوه تحلیل کردن آزمون را نمی‌دانید مقاله چگونه آزمون را تحلیل کنیم  را مطالعه نمایید.

این مطالب نوشته شده صرفا پیشنهاد ما به دانش‌آموزان می‌باشد و انتخاب آزمون آزمایشی به عهده خود شما است.  اگر شما هم در مورد آزمون‌های قلم‌چی شهر و استان خود مطالبی به نظرتان می‌رسد، و یا هر پیشنهاد یا انتقادی دارید، خوشحال می‌شویم با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا