40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام همراهان عزیز بی‌نظیر عزیزی هستم از سایت به پاسخ، در حالتی که شخصی در مراکز تربیت معلم و در دانشگاه‌ها پذیرفته شود و در این مراکز به ادامه تحصیل بپردازد در صورتی که در آموزش و پرورش استخدام شود دیگر نباید به خدمت سربازی برود.

قانون خدمت سربازی برای فرهنگیان چیست؟

برابر ماده 7 قانون نظام وظیفه عمومی، فارغ‌التحصیلان تربیت معلم از انجام خدمت سربازی معاف هستند. این افراد پس از گذراندن دوره آموزشی نظام وظیفه، باقی مدت خدمت سربازی را در آموزش و پرورش می‌گذرانند. با توجه به این قانون همه فاغ‌التحصیلان مراکز تربیت معلم متعهد به این هستند که حداقل 5 سال در آموزش و پرورش خدمت هستند.

بعد از طی کردن دوره مقدماتی آموزش نظامی و انجام تعهد مذکور، از انجام دادن دوره ضرورت در زمان صلح معاف و کارت معافیت به آن‌ها تعلق گرفته می‌شود. زیرا شخص فارغ‌التحصیل در این مراکز تعهد و کار و خدمت کردن در آموزش و پرورش را دارد و همزمان این تعهد به دولت تعهد داشتن به نظام حساب می‌شود.

شرایط سربازی فرهنگیان چگونه است؟

توجه داشته باشید که کارت پایان خدمت در صورتی برای فرد صادر می‌شود که مدت زمان تعهد خود را طی کرده باشد. از این موضوع اطلاع داشته باشید که اگر فردی قبل از تمام شدن دوران تعهد 5 ساله خود استعفا بدهد، بر اساس قانون نظام وظیفه، مدت باقی مانده از تعهد او حساب می‌شود و باید به خدمت سربازی برود تا توانایی این را داشته باشد که کارت پایان خدمت بگیرد.

بر اساس قانون هر یک سال تعهد خدمتی برابر است با دو ماه خدمت سربازی. این یعنی اگر شخصی بعد از گذشت 4 سال از تعهد کاری خود استعفا بدهد، باید دو ماه از خدمت سربازی را طی کند تا بتواند کارت پایان خدمت خود را بگیرد.

دوستان عزیز هر گونه سوالی در ارتباط با این مطلب دارید می‌توانید در قسمت کامنت برای ما یادداشت بفرمایید.

 

3 2 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
2 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا