40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

اعتیاد به موبایل در سال کنکور یکی از عوامل دردسر ساز برای داوطلبان است که اغلب اوقات باعث اعصاب خوردی والدین نیز خواهد شد. من شایان مامندی هستم و در این مقاله از سایت به پاسخ کنار شما عزیزان خواهم بود با راه‌کارهای ترک وابستگی به موبایل در سال کنکور. البته به یاد داشته باشید که موبایل و مجازی می‌تواند به عنوان یک عامل موثر در بحث یادگیری و رفع اشکال مثلا از pdfهای آموزشی، مشاهده فیلم تدریس و … به شما کمک کند، به‌شرطی که به درستی از آن استفاده کنید. در این مقاله 4 روش ساده برای کاهش استفاده از موبایل در سال کنکور را به شما معرفی خواهم کرد. تا پایان با من همراه باشید و در هر بخش دچار ابهام شدید سریعا از قسمت نظرات مطرح کنید.

حین درس خواندن موبایل را در اتاق دیگری بگذارید

هنگام درس خواندن اگر موبایل و اینترنت همزمان در دسترس شما باشند ممکن است به‌صورت ناخودآگاه وسوسه می‌شوید که از آن استفاده کنید؛ اولین راهکار این است که موقع درس خواندن در محیطی که هستید موبایل پیش شما نباشد و آن را در اتاق دیگری قرار دهید تا برای استفاده از آن وسوسه نشوید. برای انجام کارهایی مانند زمان نگه داشتن نیز از کرنومتر استفاده کنید. سعی کنید برای استفاده از موبایل زمان مخصوص مشخص کنید مثلا در زمان استراحت حدود 70 درصد زمانی که استراحت می‌کنید را به استفاده از موبایل اختصاص دهید و مابقی را به مدیتیشن؛ مدیتیشن باعث دریافت آرامش و انرژی زیادی خواهد شد.

کانال‌های زاید را حذف کنید و از اکسپلور دوری کنید

همین که اکسپلور اینستا را باز کنید بدون اینکه در جریان باشید زمان عین باد خواهد گذشت. یادتان باشد اینستا تمام رفتار کاربر را رصد می‌کنید و بر اساس همان رفتاری که در اینستا، واتس‌آپ و فیسبوک دارید برای شما پست‌های داخل اکسپلور را می‌چیند، پس به شدت حواستان به اکسپلور باشد که در بازه مطالعاتی و استراحت خود سمت آن نروید.

کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی نیز ممکن است محتواهایی داشته باشند که توجه را جلب کنند و از زمان غافل شوید، به‌خصوص در گروه‌های تلگرامی که عده‌ای از دانش‌آموزان تمام وقت در حال چت کردن هستند و ممکن است بحث‌ آنها برای شما جذاب باشد و کنجکاو باشید که کل ماجرای بحث را دنبال کنید و از زمان غافل شوید. پس سعی کنید گروه‌ها و کانال‌های وقت‌گیر را حذف کنید.

حواستان به دوستان خود باشد

شاید شما هم با افرادی دوست باشید که درس نمی‌خوانند و احساس می‌کنند شما هم درس ندارید، ممکن است از روی عادت هر روز تماس بگیرند و کل داستان روزمره خود را از بیرون رفتن، اتفاقاتی که رخ داده و حتی ماجرای آب خوردن خود را نیز تعریف کنند؛ باور کنید این موارد چون شما را از جو کنکور دور می‌کند بسیار هم لذت بخش است. اما هدف اصلی خود را نباید فراموش کنید که قرار است یک سال زحمت بکشید و در مابقی عمر خود نتیجه آن زحمت یک‌ساله را ببینید.

پس اگر شما هم چنین دوستانی دارید بدون هیچ تعارفی اهداف خود را به آنها بگویید که وقت زیادی ندارید، اگر دوست شما دلسوز باشد و موفقیت شما برایش مهم باشد مطمئن باشید از این تصمیم شما حمایت خواهد کرد.

نرم‌افزاهای کنترل زمان استفاده از موبایل

بهترین نرم افزاهای کنترل زمان استفاده از موبایل

از نرم‌افزاهای محدود محدود کننده استفاده از موبایل استفاده کنید. بعضی از نرم‌افزارها مانند Quality Time، Offtime، Moment، Flipd و … وجود دارند که می‌توانید در بخش تنظیمات آنها، زمان استفاده از موبایل و نرم‌افزارها را محدود و کنترل کنید تا زمان زیادی را از شما نگیرند.

دوستان خوبم به پایان مقاله روش مدیریت استفاده از فضای مجازی در سال کنکور رسیدیم و امیدوارم با استفاده از این راه‌کارها بتوانید به نتیجه مد نظر دست پیدا کنید. در این بخش از شما عزیزان دعوت می‌کنم با استفاده از لینک‌های زیر سایر محتواهای مربوطه و رایگان را از سایت به پاسخ مشاهده کنید:

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا