40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام دوستان عزیز سالار احمدی هستم مشاور تحصیلی از سایت به پاسخ، بهترین روش جمع بندی ریاضی چیست؟ پیشنهاد می‌کنم برای جمع‌بندی ریاضیات کنکور طبق ترتیب زیر عمل کنید. در گام اول دسته‌ی خود را با توجه به میزان مباحث مطالعه شده انتخاب کنید.

داوطلبان دسته اول (۰ تا ۳۰ درصد)

اگر حول محور مباحث ریاضیات کنکور مطالعه‌ای نداشته‌اید و به‌دنبال کسب درصد بین ۰ تا ۳۰ درصد ریاضی کنکور هستید پیشنهاد می‌کنم مباحث (آمار – احتمال – تصاعد – مثلثات و لگاریتم) را در ماه‌های پایانی مطالعه کنید. برای مطالعه ریاضی یاداشت برداری و خلاصه‌نویسی فرمول‌های مهم مباحث ضروری است. در جلساتی که برای مطالعه ریاضی کنکور برگزار می‌کنید در گام اول قسمت آموزش مباحث را تکمیل کنید و سپس حین مطالعه‌ خلاصه نویسی را انجام دهید.

تست‌های آموزشی در جلسات آموزشی از نکات ضروری است که باید انجام شود و هدف این سری از تست‌های آموزشی تکمیل روند آموزش و رفع اشکال و خلل در یادگیری است. در برنامه خود هر روز یک بخشی را به مرور مباحث ریاضی اختصاص دهید و با بررسی تست‌های مختلف بر مباحث ذکر شده مسلط شوید. روش جمع‌بندی سه روز یک بار نیز یک روش بسیار موثر برای تکمیل روند آموزشی و مرور آزمون محور است.

برای آشنایی با منابع جمع بندی ریاضی بر روی عنوان بهترین کتاب‌‌‌‌‌‌‌های جمع بندی ریاضی کلیک کنید.

داوطلبان دسته دوم (۳۰ تا ۶۰ درصد)

داوطلبانی که بر روی قسمتی از مباحث ریاضیات کنکور تسلط دارند و لی مطالعه‌ی آن‌ها ناقص مانده است در برنامه درسی خود در گام اول مباحثی که مطالعه‌ای کامل نداشته‌اند را تثبیت کنند. برای رفع سردرگمی حین مطالعه، مباحث را به ۳ دسته تثبیت شده – تثبیت نشده و مطالعه نشده تقسیم بندی کنید. تثبیت دسته‌ی اول مباحث مهم‌ترین رکن روند مطالعه‌ی شما خواهد بود که در برنامه‌ی مطالعاتی خود ابتدا با بررسی و مطالعه جزوه‌ و حل و بررسی تست‌‌های آموزشی متعدد برای مباحث تعیین شده روند آموزشی آن‌‌ها را تکمیل کنید، سپس سراغ مرور و حل تست برای مباحث از قبل تثبیت شده بروید.

روند آموزشی دسته‌ی دوم مباحث صرفا با تست و مرور‌های متعدد تکمیل می‌شود. ساعت مطالعه‌ی ریاضی را به ۲ دسته تقسیم کنید، یک زمان برای تثبیت و یک زمان را به مرور اختصاص دهید.از آموزش مباحث جدید خودداری کنید،‌ و صرفا بر روی تثبیت مطالب مطالعه شده تمرکز کنید. مطالعه‌ی شما با بررسی تست، جزوه و مرور‌های متعدد تکمیل خواهد شد.

داوطلبان دسته سوم (۶۰ تا ۱۰۰ درصد)

دسته‌ی سوم داوطلبانی اند که بر روی بیشتر مباحث ریاضی کنکور تسلط دارند، برای این دسته از افراد پیشنهاد می‌شود با بررسی تست‌های مختلف همگام با مرور جزوه و فرمول‌های مربوطه به رفع اشکال و تثبیت نهایی مباحث بپردازند و در زمان باقی مانده پس از اطمینان از یادگیری و تثبیت کامل مباحث سعی کنید احتمال‌های جدید را برای مباحث تثبیت شده بررسی کنید تا از پاسخگویی کامل به سوالات مطالب مطالعه شده اطمینان خاطر پیدا کنید. سعی کنید سرعت خود را در حل سوالات سراسری با مرو‌های متعدد و حل تست‌های سراسری در حجم‌های گسترده ارتقا دهید.

برای آشنایی با روش‌های جمع بندی بر روی انواع روش‌های جمع بندی کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید، هر گونه سوالات، نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را از طریق بخش ارسال دیدگاه و نظرات نیز، با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا