40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت به پاسخ، در صورت تجدید شدن در امتحانات نهایی دوازدهم، اگر نمره کتبی امتحانات نهایی درس‌های دانش آموز بین 7 تا 10 باشد، به شرط آن که نمره سالانه داوطلب بالا 10 باشد، در آن درس به عنوان فرد قبول شده پذیرفته خواهد شد. همچنین اگر دانش آموزی در یک یا دو مورد از امتحانات نهایی نمره کمتر از 7 کسب کند، در صورتی که نمره سالانه او بالاتر از 10 باشد، با استفاده از قانون تک ماده می‌تواند بعنوان قبولی در درس مورد نظر پذیرفته شود.

اما اگر نمره یکی از درس‌های دانش آموزی بین 7 تا 10 باشد، بدون توجه به این که در برگه امتحانی چه نمره‌ای را کسب کرده است با استفاده از قانون تک ماده قبول خواهد شد. همچنین درصورتی که میانگین نمرات سالانه دانش آموزی کمتر از 7 باشد و در برگه امتحانی نیز نمره کمتر از 7 کسب کند، در آن درس بعنوان مردودی شناخته خواهد شد.

نکته بسیار مهم: در صورت تجدید شدن در امتحانات نهایی، دانش آموز می‌تواند در امتحانات شهریور ماه مجددأ شرکت کند؛ اما از آن جایی که نمره امتحانات نهایی هر درس 40 درصد در تراز کنکور همان درس تأثیر مثبت دارد، به دانش آموزان پایه دوازدهم توصیه می‌شود که از قانون تک ماده به هیچ عنوان استفاده نکنند و به جای آن، از شانس خود برای شرکت مجدد در امتحانات استفاده کنند.

تبصره: همان‌طور که می‌دانید، برنامه امتحانات نهایی شهریور ماه هر ساله، توسط مرکز سنجش آموزش و پرورش اعلام می‌شود. در صورتی که دانش آموز در این امتحانات نمره‌ای بالاتر از نمره امتحانات نهایی خرداد ماه کسب کند، در کارنامه دانش آموز، نمره کسب شده در شهریور ماه جایگزین نمره خرداد ماه خواهد شد.

قانون: اگر دانش آموزی در امتحانات شهریور ماه نیز موفق به کسب نمره لازم نشود، امتحان او به دی ماه موکول خواهد شد و در صورتی که در امتحان دی ماه نیز تجدید شود، باید به مدرسه شبانه مراجعه کند.

نتیجه نهایی: همان‌طور که در مطالب فوق گفته شد، راه‌های بسیاری وجود دارد تا مردودی دانش آموز در امتحانات نهایی جبران شود؛ اما بنا به هر دلایلی دانش آموز با راهکارهای فوق نتواند نمره لازم را کسب کند، حق شرکت در کنکور را خواهد داشت، اما در صورتی قبولی، از ثبت نام او در دانشگاه پذیرفته شده جلوگیری خواهد شد. دانش آموزانی که به مدارس شبانه ارجاع داده می‌شوند، عملأ یک سال تحصیلی خود را از دست خواهند داد.

دوستان و همراهان گرامی، در صورتی که پاسخ داده شده جوابگو سوال شما نبوده و یا سوال دیگری برای شما پیش آمده است، از طریق فرم زیر سوالات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین در صورتی که پیشنهاد، نظر و یا انتقادی دارید، از قسمت ارسال دیدگاه و نظرات، با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا