40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت به پاسخ، بعنوان یک مشاور تحصیلی و فردی که روزی دانش آموز بودم، توصیه می‌کنم حتمأ در ایام امتحانات بهترین خود باشید تا نیازی به ترمیم معدل، امتحان مجدد و … نداشته باشید؛ اما اگر به هر دلیلی نتوانسته‌اید در امتحانات نمرات جالبی کسب کنید، باید از خود بپرسید بهتر است زمانی را که در اختیار دارم به مطالعه کنکور اختصاص دهم یا مطالعه دوباره برای ترمیم معدل! به عقیده من آن شخصی عاقل است که زمان حال را دریابد! با توجه به این که تأثیر معدل در کنکور مثبت است، چند دلیل وجود دارد که می‌توان توصیه کرد ترمیم معدل شرکت نکنید:

  1. اکثر دانش آموزان بعد از شرکت در ترمیم معدل نه تنها نمراتشان بهتر نشده بلکه بدتر نیز شده است؛ بعلاوه این که زمانی را که می‌توانستند به مطالعه کنکور اختصاص دهند، به مطالعه برای ترمیم معدل اختصاص داده‌اند و از کنکور نیز عقب افتاده‌اند.
  2. با توجه به این که بیشترین میزان تاثیر قبولی در رشته‌های متفاوت دانشگاهی به درصدها و رتبه قبولی داوطلب بستگی دارد، بنابراین ترمیم معدل نقش کم‌رنگ‌تری به خود می‌گیرد.
  3. هزینه ترمیم معدل با توجه به منطقه هر فرد ممکن است متغیر باشد؛ بنابراین شما اگر بخواهید تمام دروس خود را ترمیم معدل کنید، هزینه زیادی برای شما در بر خواهد داشت؛ هزینه‌ای که می‌توانید دو کتاب اضافی و یا دو آزمون آزمایشی بیشتر شرکت کنید.
  4. همچنین ممکن است شما نمرات بهتری کسب کنید اما در کنکور درصدهای شما جالب نباشند و چنگی به دل نزنند؛ بنابراین نمرات شما در این جا بی‌فایده خواهند بود! مگر این که کلا قید کنکور را زده باشید و بخواهید با استفاده از سوابق تحصیلی یک رشته را انتخاب کرده تا صرفأ یک مدرک بگیرید!

اما به هر حال، این توصیه‌ای بود که ما می‌توانستیم بنا بر تجربیات خود در اختیارتان قرار دهیم؛ حال این که می‌خواهید در ترمیم معدل شرکت کنید یا نه، به خود شما بستگی دارد؛ اما پیشنهاد می‌کنم قبل از هر تصمیمی مشورت کنید. هر سوالی در این رابطه داشتید، برای ما کامنت کنید؛ من همه روزه پاسخگو شما خواهم بود.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا