40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

برای کنکور سال به سال مطالعه کنیم یا مبحثی؟

سلام دوستان عزیز سالار احمدی هستم، مشاور تحصیلی از سایت به پاسخ، برای کنکور سال به سال مطالعه کنیم یا مبحثی؟ همان‌طور که می‌دانید، یک برنامه درست شامل مطالعه مبحثی و سال به سال است و یک برنامه غالبأ نمی‌تواند سال به سال باشد و یا کلا مطالعه‌ مبحثی صورت بگیرد. بعضی از دروس باید به صورت مبحثی مطالعه شوند مانند قسمت مسائل شیمی کنکور – زیست گیاهی و ژنیک – ریاضی کنکور – عربی – ادبیات جزو دروسی هستند که مطالعه مبحثی در تکمیل روند مطالعه این دروس موثر است.

از سوی دیگر زیست شناسی جدا از مباحث ژنتیک و گیاهی مستلزم مطالعه سال به سال است، مفاهیم شیمی – زبان انگلیسی – دین و زندگی – فیزیک – قرابت ادبیات فارسی مجموع دروسی هستند که باید به شیوه سال به سال مطالعه شوند. در مطالعه مبحثی، رعایت پیش نیاز دروس ضروری است و مباحث پیش نیاز در گام اول مطالعه می‌شوند سپس زنجیره مطالعه دروس مبحثی تکمیل خواهد شد.

بالأخره مطالعه مبحثی یا سال به سال؟

یک برنامه مناسب مطالعه کنکور شامل مطالعه مبحثی و سال به سال است و باید اعتدال این دو روش مطالعه حفظ شود. در نظر داشته باشید با توجه به شیوه مطالعه و ترتیب مباحث هر درس باید در برنامه مبحثی و یا سال به سال مطالعه شوند. برای اطلاع از بهترین ترتیب مطالعه دروس کنکور بدین شیوه در قسمت سرچ سایت عمل کنید. ترتیب مطالعه عربی کنکور چگونه باشد؟ ترتیب درست مطالعه تمامی دروس را در سایت مطالعه کنید سپس در برنامه درسی خود با توجه به توضیحات ذکر شده لحاظ کنید.

همچنین شما می‌توانید هر گونه سوالات، نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را از طریق بخش ارسال دیدگاه و نظرات نیز، با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا