40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

منظور از پیمانه در قلم چی چیست؟

سلام همراهان همیشگی بی‌نظیر عزیزی هستم از سایت به پاسخ، در برنامه راهبردی آزمون‌ها ابزار جدیدی به اسم پیمانه اضافه شده است که در کنار هر مبحث، تعداد پیمانه‌های مربوط به آن مبحث درج شده است.

منظور از پیمانه، بسته‌های 20 سوالی است که برای هر مبحث در کتاب‌های آبی وجود دارد. برای بعضی از فصل‌ها و مبحث‌ها تعداد پیمانه‌ها بیشتر است؛ چون تعداد صفحات آن فصل‌ها بیشتر هستند یا این که امکان دارد آن فصل‌ها دشوارتر یا سوالات بیشتری داشته باشند.

گاهی به جای پیمانه‌های بیست سوالی، پیمانه ها 10 سوالی هستند. در صفحه دوم جلد هر کتاب، می‌توانید تعداد پیمانه‌های هر فصل را ببینید. در فهرست کتاب‌ها نیز، در کنار عنوان هر فصل تعداد پیمانه های مربوط به آن فصل به صورت تصویری نیز مشخص شده و زمانی که به تصویر برگ دوم جلد کتاب‌ها دقت می‌کنید در یک نگاه، تصویری کلی از محتوای کتاب و تمرینات و برنامه مطالعاتی در ذهن شما شکل گرفته و طرحی اولیه برای برنامه  مطالعاتی خود رسم می‌کنید.

موجود بودن پیمانه‌ها در برنامه راهبردی آزمون ها این کمک را به شما می‌کند تا برنامه مطالعه و تمرینات خود را بهتر مدیریت کنید. شما می‌توانید برای پیمانه های 20 سوالی در درس‌هایی مثل فیزیک و ریاضی، نیم ساعت در نظر بگیرید و برای پیمانه های بیست سوالی شیمی و زیست و فلسفه و علوم و فنون ادبی، 20 دقیقه زمان اختصاص دهید. البته شاید شما بخواهید زمان را بر حسب اهمیت درس و یا به سرعت خود می‌دهید بیشتر یا کمتر کنید.

شاید برای شما سوال پیش آید که این زمان‌های گفته شده برای پیمانه‌های هر درس الزامی است یا نه؟

این اعداد نیم ساعت و بیست دقیقه، اعداد قطعی نیستند و هر دانش آموزی متفاوت است و بر حسب توانایی و نیازهای خود می تواند زمان‌ها و برنامه خاص خود را تنظیم کند.

شما دانش‌آموزان از این پیمانه‌های موجود در آزمون استفاده کرده‌اید؟ به نظر شما تاثیر مثبتی دارد؟

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا