40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

آزمون‌های دو هفته یک بار شرکت کنیم یا سه هفته یک بار؟

سلام دوستان بی‌نظیر عزیزی هستم از سایت به پاسخ، از آن‌جا که آزمون‌های کانون هر دو هفته یک‌بار به صورت سراسری برگزار می‌شوند، ممکن است این سؤال به ذهن بعضی از دانش‌آموزان یا حتی اولیا عزیز راه یابد که چرا دو هفته یک‌بار! تجریه نشان داده است که بهترین فاصله زمانی بین آزمون های آزمایشی 3 هفته است. البته برای کسانی که کنکور اولشان است و به مدرسه می‌روند.

معمولا دبیران سال دوازدهم در برنامه تدریس خود کمی از سر فصل آزمون ها جلوتر حرکت می‌کنند. پس زمانی که تاریخ هر یک از آزمون ها سر برسد نیاز به یک فرصت کوتاه برای مرور و جمع بندی دارند. بنابراین می‌توانند در فرصت 3 هفته‌ای 2 هفته تدریس کنند و 1 هفته بازگردند و مباحث آزمون را که کمی از قبل تدریس کرده‌اند، مرور و جمع‌بندی کنند.

برای پشت کنکوری‌ها چه فاصله زمانی برای آزمون‌ها مناسب است؟

نکته مهم این است که برای پشت کنکوری ها فرصت 2 هفته‌ای مناسب‌تر است. چون این دسته از داوطلبان زمانی را صرف آموزش سر کلاس نمی‌کنند و فقط به مطالعه و تست زنی در منزل و یا کلاس‌های خصوصی بیرون می‌پردازند.

فاصله های بیشتر از 3 هفته دارای این نقص هستند که داوطلب را از تب و تاب آزمون و هیجانی که برای آزمون دادن دارند، می اندازند. یعنی وقتی داوطلبان در یک آزمون آزمایشی شرکت می‌کنند، تا آزمون بعد 4 هفته زمان دارند و خود را از آن خیلی دور می‌بینند. بنابراین احتمال کم کاری و کاهش انگیزه ها زیاد خواهد شد.

از نظر روان‌شناسی هم بهترین مدت زمان برای سنجش اطلاعات و مطالعات درسی برای کنکور، زمان دو هفته‌ای است. پس شرکت در آزمون‌های که هر دو هفته یک‌بار برگزار می‌شود برای سنجش داوطلب کنکور بسیار مناسب و کارآمد خواهد بود، اما شرکت در آزمون‌هایی که بیشتر از دو یا سه هفته یک بار نیز برگزار می‌شود، مانعی ندارد و افراد می‌توانند در آن شرکت کنند.

به نظر شما آزمون‌های دو هفته یک بار بهتر است یا سه هفته یک بار؟ خوشحال می‌شویم نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا