40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام دوستان عزیز، سالار احمدی هستم مشاور تحصیلی از سایت به پاسخ، انواع روش‌های جمع بندی مباحث کنکور کدامند؟ روش‌های رایج جمع بندی دروس کنکور به شرح زیر است:

  • روش جمع بندی سه روز یک بار
  • روش جمع بندی شناور
  • روش جمع بندی هرمی یا زیگوراتی
  • روش جمع بندی تست محور
  • روش جمع بندی همگام با امتحانات نهایی

روش جمع بندی سه روز یک بار

در جمع بندی سه روز یک بار هر بار یک کنکور سراسری یا کنکور شبیه سازی شده بررسی می‌شود. در این روش ۳ روز جمع بندی را به ۶ نیم روز تقسیم می‌کنیم و در نیم روز اول آزمون همانند شرایط کنکور برگزار می‌شود و در نیم روز اول پاسخ سوالات به صورت تشریحی بررسی می‌شود و سپس در ۴ نیم روز باقی مانده دروس تخصصی و عمومی همراه با تست و خلاصه نویسی بررسی می‌شود. برای اطلاع از جزییات کامل بر روی عنوان منظور از جمع بندی سه روز یک بار چیست؟ کلیک کنید.

روش جمع بندی شناور

در جمع بندی شناور درگام اول یک آزمون تعیین سطح برگزار می‌شود و نقاط ضعف و قوت شناسایی می‌شود سپس مباحث در ۳ دسته تقسیم بندی (تسلط کامل – تسلط کم – مطالعه نشده) می‌شوند و در گام اول مباحث دسته اول( تسلط کامل) بررسی می‌شوند و ثبیت می‌شوند سپس مباحث دسته دوم(تسلط کم)‌ و در آخر سراغ مباحث آسان دسته سوم(مطالعه نشده) خواهید رفت.برای اطلاع از جزییات کامل بر روی عنوان جمع بندی شناور به چه معناست؟ کلیک کنید.

 روش جمع بندی هرمی یا زیگوراتی

روش جمع بندی هرمی روشی مناسب برای تمامی داوطلبان نیست و در این روش بدین صورت عمل می‌شود که در گام اول مباحثی را که مطالعه نکرده‌اید،‌مطالعه خواهید و مباحث هم سطح می‌شوند سپس به صورت فشرده برای دروس در طی روز و یک دوره ۱۰ تا ۱۵ روزه حجم زیادی از تست‌های مختلف را بررسی خواهید کرد.

سپس در یک باز‌ه‌ی ۲۵ روزه هر روز را برا یک کتاب اختصاص می‌دهید، به طور مثال زیست دهم در یک روز بررسی خواهد شد و دروس عمومی را سعی کنید هر دو کتاب را در یک روز بررسی کنید به طور مثال زبان دهم و یازدهم. پس از اتمام این روند سراغ بررسی کنکور‌های سال‌های اخیر خواهید رفت. این روند به طور میانگین ۶۰ روز طول خواهد کشید.

روش جمع بندی تست محور

در روش جمع بندی تست محور شما با بهره‌گیری از حل تست و مرور جزوه و خلاصه‌نویسی‌ها در ماه‌های پایانی کنکور به رفع اشکال می‌پردازید. در این روش هر بار با بررسی یک طیف از سوالات شما اشکالات و نقص‌های خود را پیدا می کنید و با بهره‌گیری از جزوات و خلاصه‌نویسی‌های موجود به رفع اشکال می پردازید. مبنای این نوع جمع بدی بر روی بررسی تست‌های مختلف است و سعس کنید طیف گسترده‌ای از تست‌ها را در این دوره بررسی کنید و هر روز را برای ۲ درس اختصاص دهید.

روش جمع بندی همگام با امتحانات نهایی

در جمع بندی همگام با امتحانات شما در کنار آموزش تشریحی به بررسی سوالات کنکوری نیز می‌پردازید و همگام با مرور مباحث کتاب درسی در کنار سوالات تشریحی مطالب در ذهن شمت تثبیت می‌شوند و این شیوه بسیار مناسبی جهت جمع بندی و مرور با دوران امتحانات است که بسیار تاثیر گذار است. برای آشنایی کامل با این شیوه بر روی عنوان چگونگی جمع‌بندی کنکور همراه با امتحانات نهایی! کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید، هر گونه سوالات، نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را از طریق بخش ارسال دیدگاه و نظرات نیز، با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا