40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

مباحث تست خیز عربی کدام‌ها است؟

سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت به پاسخ، همان‌طور که می‌دانید، درس عربی عمومی در کنکور سراسری 25 سوال را به خود اختصاص داده است که یکی از مهم‌ترین درس‌ها به شمار می‌رود و دلیل آن پایین بودن میانگین درصدهای کسب شده در چند سال اخیر است؛ اما خوشبختانه در نظام جدید از درجه سختی این درس کاسته شده است؛ هر چند باز هم ما شاهد ضعف دانش آموزان در این درس هستیم که بخش بزرگی از آن به عدم علاقه برمی‌گردد.

اما برای مطالعه مباحث تست خیز می‌توانید از موارد زیر درصد کسب کنید:

  • در سال دوازدهم درس دو، سه و چهار که شامل منصوبات می‌باشد که باید مباحث حال، مفعول و استثنا را مطالعه کنید.
  • در سال یازدهم از هفت درس کلی، دروس یک تا شش بجز درس دوم می‌تواند کمک کننده باشد.
  • در سال دهم از هشت درس کلی همه دروس راحت هستند بجز درس ششم که معلوم و مجهول را شامل می‌شود.
  • بعلاوه موارد فوق موارد مربوط به ترجمه نیز درصد ساز خواهد بود.

نکته: برای دانش آموزان ضعیف و یا دانش آموزانی که یک یا دو ماه آخر مانده به کنکور شروع به مطالعه عربی می‌کنند، مباحث مربوط به درک مطلب می‌تواند جزو حذفیات باشد مگر این که دانش آموز با تست زنی زیاد و تمرین و تکرار بتواند با رد گزینه به برخی از سوالات مانند تحلیل صرفی اسم و فعل را جواب دهند، در غیر این صورت، جزو حذفیات قرار دهید. اما در مورد دانش آموزان قوی و کسانی که منظم مطالعه کرده‌اند، باید سراغ لغات انتها کتب درسی نیز بروند تا بتوانند به سوالات درک مطلب نیز پاسخ دهند.

توجه: شما با مطالعه موارد گفته شده از مبحث قواعد بعلاوه ترجمه می‌توانید 64 درصد عربی را کسب کنید؛ به شرطی که تست بزنید، تست بزنید و تست بزنید.

برای اطلاع از بودجه بندی عربی در کنکور، به مقاله بودجه‌بندی عربی کنکور به چه صورت است، مراجعه نمایید؛ همچنین شما می‌توانید نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را با ما در میان بگذارید و با دادن امتیاز ما را در بهتر کردن هر چه بیشتر مقالات یاری کنید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا