40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

مباحث تست خیز دین و زندگی کدام‌ها است؟

سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت به پاسخ، کتاب دین و زندگی نظام جدید در مجموع از 34 درس تشکیل شده است که 25 سوال کنکور را نیز به خود اختصاص داده است؛ شما با مطالعه دو درس از دینی می‌توانید سه سوال کنکور را از آن خود کنید. از آن جایی که از دینی دهم هشت سوال، دینی یازدهم هشت سوال و از دینی دوازدهم نه سوال طرح می‌شود، با مطالعه موارد زیر می‌توانید به درصد قابل قبولی دست یابید:

  • دروس و مباحث مربوط به ترم اول سال دوازدهم بسیار مهم هستند.
  • دینی یازدهم کلا با اهمیت بوده و پیشنهاد می‌شود تمام مباحث مطالعه شوند.
  • دینی دهم نیز از درس 5 تا درس 9 بسیار اهمیت دارد؛ یعنی دقیقأ از ابتدا برزخ تا قیامت که آیات بیشتری دارند و ملزم به این است که بیشتر تمرکز روی این دروس باشد.

توجه: سوالات مربوط به آیات از اهمیت زیادی برخوردارند و برای هر سه پایه باید آیات باید به خوبی مطالعه شوند؛ اما از آن جایی که شمایی که این مطلب را مطالعه می‌کنید ممکن است پایه ضعیفی داشته باشید یا زمان کمی برای مطالعه دارید، پس زمان زیادی برای حفظ کردن ندارید؛ بهترین کار این است که یک کلمه کلیدی از هر آیه را بخاطر بسپارید، کلمه‌ای که با دیدن آن یاد مبحث مربوطه می‌افتید، از زبان چه کسی، مخاطب چه کسی و هرچی مربوط به آن کلید واژه است را یاد آور می‌شوید.

نکته: عمده مشکل دانش آموزان در سوالات جای خالی است که معمولأ به صورت جای خالی دوتایی هستند؛ بهترین کار این است سوال را خودتان جواب دهید تا این که بخواهید از روی گزینه‌ها انتخاب کنید، گزینه‌ها شک برانگیزند فراموش نکنید.

تذکر: برای دینی کنکور چون مباحث راحت‌تر و حفظی هستند، پیشنهاد می‌شود همه دروس را مطالعه کنید؛ اگر دو دوره در نظر بگیرید و در هر دوره یک ماهه 17 درس بخوانید، در عرض دو ماه تمام دینی خوانده شده است به شرطی که حتمأ تست کار کنید تا نحوه برخورد با سوالات را یاد بگیرید.

برای اطلاع از بودجه بندی دینی، به مقاله بودجه‌بندی دینی کنکور به چه صورت است، مراجعه نمایید؛ همچنین شما می‌توانید نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را با ما در میان بگذارید و با دادن امتیاز ما را در بهتر کردن هر چه بیشتر مقالات یاری کنید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا