40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

تست خیزترین فصل‌های زیست کنکور تجربی کدام‌ها هستند؟

دنبال رویاهات برو، اونا راه بلدند، سلام، درس زیست شناسی شاید تنها درسی است که در رشته تجربی به دلیل فصل‌های متصل و مرتبط به یکدیگر چندان مباحثی برای حذفیات ندارد؛ بنابراین همه ما سعی می‌کنیم تا فصول یا به بیان بهتر، زنجیره‌ای از فصل‌های مهم و نسبتأ راحت را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در کمترین زمان بهترین نتیجه را دریافت کنید.

من شیدا کبیرعبادی هستم مشاور تحصیلی از سایت به پاسخ، در رابطه با فصل‌های تست خیز، در سال دهم جمعأ زیست شناسی از هفت فصل تشکیل شده است که فصل‌های یک، دو، سه، چهار (فصل چهار فقط تا آخر مبحث خون) و فصل پنجم مباحثی هستند که حتمأ باید مطالعه شوند و داوطلب مسلط کامل باشد.

نکته: اگر دانش آموزی با پایه ضعیف یا دانش آموزی هستید که دیر برای مطالعه شروع کرده‌اید، می‌توانید فصل چهارم را نیز حذف کنید تا درگیر مباحث اذیت کننده این فصل نشوید و فقط فصل‌های یک، دو، سه و پنج برای شما کفایت می‌کند.

بعد از این که فصل‌های یک تا پنج را کاملأ مسلط شدید و خوب تست کار کردید و نتایج آزمون خوب بود، می‌توانید فصل ششم را نیز کاملأ مطالعه کنید بعلاوه فصل هفتم تا ابتدا مباحث تغذیه گیاه، اما فراموش نکنید که فصل ششم و هفتم اگر نرسیدید کار کنید، اشکالی ندارد و صرفأ برای دانش آموزان عالی و قوی توصیه می‌شود مطالعه کنند.

اما برای زیست شناسی یازدهم، از مجموع نه فصل در این پایه، فصل‌های یک تا پنجم بهترین فصل‌ها برای مطالعه سریع هستند؛ بعد از این که این پنج فصل خوب کار شدند، فصل ششم نیز تا آخر بحث میتوز کار کنید و وارد مبحث میوز نشوید.

توجه: برای مطالعه فصل سوم زیست شناسی پایه یازدهم، حتمأ متن کتاب درسی را در اولویت قرار دهید؛ اگر از روی جزوه مطالعه می‌کنید، باز هم باید کتاب را در حد عالی بلد باشید و مباحث را قورت دهید.

در سال دوازدهم نیز، فصل هشت زیست شناسی سپس فصل‌های پنج و ششم از آسان‌ترین مباحثی هستند که در زمان خیلی کوتاه می‌توانید کار کنید. اگر دانش آموزی فصل شش سال یازدهم را کامل مطالعه کرده و تسلط عالی بر روی مباحث میتوز و میوز داشته باشد، می‌تواند فصل‌های یک و دو را نیز مطالعه کند.

تذکر: برای مطالعه صحیح زیست کنکور، ابتدا باید از روی جزوه یا درسنامه مطالعه کنید؛ اگر کلاس شرکت می‌کنید، جزوه کلاس، اگر دبیری، دی وی دی و یا هر چیزی دارید با جزوه آن، اما اگر هیچ منبعی ندارید، کتاب‌های خط ویژه گاج، زیست مهر و ماه و حتی برای افراد پایه ضعیف، زیست نشر دریافت نیز عالی خواهد بود. بعد از آن که مطالعه جزوه تمام شد، به سراغ تست زنی بروید، سپس همراه با تحلیل تست‌ها، متن کتاب درسی را نیز کامل و سطر به سطر مطالعه کنید.

شما چه فصل‌هایی را جزو حذفیات گذاشته‌اید؟ برای ما کامنت کنید، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید، مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و در صورت تمایل ستاره‌های ما را رنگی کنید. برای اطلاع از نحوه خلاصه نویسی زیست، به مقالهچگونه زیست را خلاصه نویسی کنیم؟مراجعه کنید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا