40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

غیر ممکن، فقط یک پندار غلط است، سلام، درس فیزیک یکی از دروس حساس هم در رشته علوم تجربی و هم در رشته ریاضی-فیزیک است؛ شما اگر تعداد مباحث کمتری انتخاب کنید، قطعأ نتیجه کمتری هم خواهید گرفت، اگر مباحث بیشتری را نیز مطالعه کنید، باز هم میزان تسلط صد در صدی که باید حاصل شود، حاصل نخواهد شد.

در کنکورهای سال‌های قبل همگی دیدیم و شنیدیم که چه افراد زیادی با میزان تسلط 100 درصدی قبل کنکور، در کنکور نتیجه 20.30 درصدی گرفتند و چه کم افرادی که با میزان تسلط 50 درصدی همان 50 درصد را کسب کردند و از چه نفراتی که عبور نکردند. من شیدا کبیرعبادی هستم مشاور تحصیلی از سایت به پاسخ، اگر بخواهیم بهترین و تست خیزترین فصل‌ها را معرفی کنیم، عبارتند از:

در فیزیک پایه یعنی سال دهم و یازدهم، مباحث مغناطیس، القاء، گرما و مبحث الکتریسیته تا ابتدا مبحث خازن که البته اگر دانش آموزی پایه یک مقدار قوی دارد و یا برعکس ارتباط خوبی با خازن می‌تواند برقرار کند، چه بهتر که مباحث خازن نیز مطالعه شوند بعلاوه الکتریسیته جاری که در این قسمت نیز مدار اکثرأ جزو حذفیات است به دلیل پیچیدگی‌هایی که دارد.

فصل آخر سال دهم یعنی مبحث ترمودینامیک حتمأ پیشنهاد می‌شود که مطالعه کنید اما قسمت مربوط به فشار، نیروهای بین مولکولی و خاصیت ارشمیدوس مطالب خوبی هستند که ارزش زمان گذاشتن دارند اما فشار مایعات اگر برای شما سخت بود، می‌توانید حذف کنید.

اما در سال دوازدهم قضیه متفاوت است؛ کل کتاب سال دوازدهم مهم اما از آن جایی که برخی نمی‌توانند تمام دروس را برسانند و یا دیر شروع کرده‌اند و زمان زیادی ندارند، بهترین فصل برای این افراد از فیزیک دوازدهم فصل سوم و چهارم خواهد بود که فیزیک اتمی هم که به خودی خود از مباحث به شدت وحشتناک مهم کتاب درسی است. به طور کلی، مباحث مربوط به ترم دوم سال دوازدهم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

نکته: تنها تفاوتی که در فصل‌های درس فیزیک بین رشته تجربی و ریاضی-فیزیک وجود دارد، به این صورت هستند:

  • بحث سقوط آزاد
  • بحث حرکت دایره‌ای
  • بحث تداخل امواج
  • بحث شکافت و گداخت هسته‌ای

ار بین این مباحث، مطالب مربوط به بحث شکافت و گداخت هسته‌ای چون اکثرأ حفظی هستند، به شدت پیشنهاد می‌شود که حتمأ کار کنید، اما مطالب حرکت دایره‌ای سخت، برای همه پیشنهاد نمی‌شود، مطالب سقوط آزاد نیز از مباحث سختی که برای همه پیشنهاد نمی‌شود، اما مطالب تداخل امواج نه سخت هستند و نه آسان می‌شود که مطالعه کرد و یک درصد کوچکی نیز بدست آورد.

توجه: حتمأ به یاد داشته باشید که فیزیک از آن دسته دروسی است که باید یک درسنامه، جزوه و یک منبع کمکی در اختیار داشته باشید تا ابتدا از روی درسنامه مطالعه کنید. اگر پایه خیلی ضعیفی دارید، کتاب مهر و ماه شما را به درصد میانگین می‌تواند برساند اما اگر دانش آموز متوسطی هستید، پیشنهاد ما حتمأ کتاب خط ویژه گاج خواهد بود که درسنامه فوق العاده قوی و پرباری دارد.

شما چه فصل‌هایی را جزو حذفیات گذاشته‌اید؟ برای ما کامنت کنید، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید، مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و در صورت تمایل ستاره‌های ما را رنگی کنید. برای اطلاع از مباحث تست خیز سایر دروس حتمأ به قسمت مهم‌ترین مباحث کنکور مراجعه کنید. همچنین برای اطلاع از 30 درصدمباحث فیزیک، مقاله30 درصد مباحث فیزیک کنکور شامل کدام فصل‌ها است؟را مطالعه کنید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا