40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

شرایط ثبت نام براساس سوابق تحصیلی در یک رشته‌ای مغایر با رشته دیپلم چگونه است؟

سلام دوستان بی‌نظیر عزیزی هستم از سایت به پاسخ، دفترچه جدیدی که برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی (معدل) به داوطلبین ارائه داده می‌شود به صورت یک دفترچه مشترک برای همه رشته‌ها منتشر و رشته‌های انسانی‌ هم می‌توانند از رشته‌های ریاضی و تجربی انتخاب کنند. البته احتمالا فقط بتوانند این رشته‌ها را انتخاب کنند ولی قبول شدن آن‌ها در این رشته‌ها بعید است:

چون که ضریب معدلی که برای انسانی‌ها لحاظ می شود باعث می‌شود تا از بدترین دانش آموزان رشته‌های ریاضی و تجربی نیز معدل انسانی‌ها پایین‌تر بیاید و برعکس.

شانس قبولی در کدام رشته‌ها به صورت یکسان برای هر سه رشته بر اساس سوابق تحصیلی وجود دارد؟

رشته هایی مثل مدیریت و حسابداری و روانشناسی که بین هر سه رشته مشترک است و معدل هیچ گروهی نسبت به گروه دیگر امتیاز و برتری ندارد. بنابراین دانش آموزان گروه های آموزشی مختلف می‌توانند، در انتخاب رشته خود بر اساس سوابق تحصیلی، رشته های گروه های آزمایشی دیگر را هم انتخاب کنند. نکته مهم دیگر در تاثیر نوع دیپلم بر انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی این است که شانس قبولی در کد رشته هایی که از گروه‌های آزمایشی دیگر در انتخاب رشته صرفا بر اساس معدل خود وارد می‌کنید با توجه به نوع دیپلم شما، متفاوت خواهد بود. این شانس  قبولی در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی با توجه به جدولی تعیین می شود که در دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی ذکر شده است.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا