40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام دوستان عزیز، سالار احمدی هستم مشاور تحصیلی از سایت به پاسخ، جمع بندی شناور چیست؟ جمع بندی شناور به شیوه‌ای از جمع بندی مباحث کنکور گفته می‌شود که در آن دانش‌آموزان همانند روش جمع بندی سه روز یک بار پس از یک آزمون تعیین سطح نقاط ضعف و قوت خود را پیدا می‌کنند و سپس به رفع نقاط ضعف خود می‌پردازند. بهترین زمان شروع جمع بندی شناور از اواخر فروردین ماه است. 

جمع بندی شناور چگونه اجرا می‌شود؟

در گام اول تمامی مباحثی را که مطالعه کرده‌اید را لیست کنید سپس یک ازمون تعیین سطح شرکت کنید، پس از شرکت در آزمون‌ها مباحث را به ۳ دسته تقسیم بندی کنید.

  1. مباحثی که بر روی آن‌ها تسلط داریم و در طول سال مطالعه شده است و تست بررسی شده است.
  2. مباحثی که با آن‌ها آشنایی داریم اما تسلط کافی نداریم و به هنگام پاسخ گویی زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهند.
  3. مباحثی که مطالعه نشده‌اند و آشنایی نداریم.

روند جمع بندی شناور بدین صورت است که مباحثی را که روی آن‌‌ها تسلط داریم، تثبیت می‌کنیم و مطالبی را که با آن‌ها آشنایی داریم ولی تسلط کافی نداریم،ارتقا می‌دهیم و آن‌ها را نیز به گروه ۱ اضافه کنیم. مباحثی هم که آسان هستند و در کنکور سراسری نیز مطرح می‌شوند و ما آشنایی خاصی با آن‌ها نداریم و مطالعه نشده است را در دسته دوم قرار می دهیم تا در برنامه مطالعایمان قرار بگیرند تا بتوانیم به سوالات آن‌ها پاسخ دهیم و درصد کسب کنیم. با کلیک بر روی عنوان برای جمع بندی کنکور به کلاس های نکته و تست برویم؟ نکات ضروری شرکت در کلاس‌‌های کنکور را بیاموزید.

سپس دوباره سراغ آزمون بعدی خواهیم رفت و بر روی این مطالبی که لیست کرده‌ایم تمرین و تکرار خواهیم داشت. این روند هر ۵ روز یکبار اتفاق خواهد افتاد و هر بار بیشترین زمان مطالعه را به مطالب گروه دسته ۲ و ۳ اختصاص می‌دهیم.

با کلیک بر روی عنوان منظور از جمع بندی سه روز یک بار چیست؟ با روش جمع بندی سه روز یک بار نیز آشنا شوید. همچنین سوالات خود را از طریق باکس زیر بپرسید و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق بخش ارسال دیدگاه، با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا