40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام دوستان بی‌نظیر عزیزی هستم از سایت به پاسخ، در پاسخ به این سوال باید گفت: نمره تراز می‌تواند از منفی بی نهایت شروع شده و تا مثبت بی نهایت ادامه پیدا کند اما تراز کنکور معمولا (در بازه 2000 تا 9000) قرار دارد. در کل محدوده نمره تراز عددی بین صفر تا ده هزار یا 0 تا 13000 است. تراز رتبه برترهای کنکور سراسری، بالاتر از 12000 است.

به عبارت دیگر هر اندازه عدد تراز بالاتر باشد و به عدد 13000 نزدیک‌تر باشد، یعنی سطح علمی داوطلب در آن درس بهتر است. البته ناگفته نماند که تراز بالاتر یا پایین‌تر نیز وجود دارد ولی بیشتر داوطلبان این بازه از تراز ذکر شده را شامل می‌شوند. در کنکور تجربی تراز مابین 4 تا 5 هزاز تراز پایینی می‌باشد پس شرکت‌کننده‌ای که این تراز را به دست آورده است، درصد دروس پایینی را داشته است.

تراز کنکور چند خوب است؟

توجه داشته باشید که تراز 6 هزار در کنکور تجربی، تراز متوسطی بوده و احتمال قبول شدن در بسیاری از رشته‌ها هم وجود دارد البته شانس پذیرفته شدن در رشته های پزشکی و پیراپزشکی خیلی کم است. هر چه قدر که تراز شما بیشتر باشد، شانس قبولی در رشته های بهتر وجود دارد یعنی با تراز بالای 7000 در رشته های پیراپزشکی می‌توان قبول و با تراز بیشتر از 9500 نیز قبول شدن در رشته های پزشکی، دنداپزشکی و داروسازی قطعی است.

به یاد داشته باشید که تراز کنکور تجربی تا 12 هزار نیز ادامه دارد و شرکت کنندگانی که تراز آن‌ها نزدیک به 12 هزار است، از رتبه برترهای کنکور تجربی هستند و می‌توانند در بهترین رشته و عالی‌ترین دانشگاه ها قبول شوند.

تراز کنکور ریاضی از چند است؟

کنکور ریاضی نیز هم مانند کنکور تجربی بازه ترازی داوطلبان بین 2 هزار تا 9 هزار می‌باشد و داوطلبانی که تراز بالاتر از 9 هزار به دست آورند، می توانند در بهترین رشته‌های فنی مهندسی دانشگاه های روزانه قبول شوند. تراز 7 هزار در این گروه آزمایشی ریاضی خیلی ایده آل بوده و نشان دهنده این است که داوطلب رتبه خوبی را کسب کرده اما تراز پایین‌تر از 5500 ، تراز به سمت پایین است و با این تراز شانس پذیرفته شدن در خیلی از  رشته ها کم می‌شود.

تراز کنکور انسانی از چند است؟

تراز شرکت کنندگان کنکور انسانی میان 2000 تا 9000 می‌باشد ولی حداکثر تراز تا 12 هزار نیز ادامه خواهد یافت. داوطلبانی که تراز آن‌ها از 10 هزار بالاتر باشد، به راحتی می‌توانند در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر قبول شوند اما هر اندازه تراز کم‌تر می‌شود، شانس پذیرفته شدن در بسیاری از رشته ها و دانشگاه ها کم می‌شود.

در نظر داشته باشید که با تراز پایین‌تر از 5 هزار یعنی رتبه داوطلب پایین است و تراز میان 5 تا 6 هزار نمره متوسطی می‌باشد. شرکت کننده با تراز بالاتر از 6 هزار در کنکور انسانی احتمال قبول شدن در رشته‌هایی مثل روانشناسی و حقوق دانشگاه‌های روزانه ممکن است.

دوستان عزیز هر گونه سوالی درمورد این مطلب داشتید می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

2.3 9 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
1 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا