سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت به پاسخ، منظور از تأثیر سوابق تحصیلی، تأثیر نمرات نهایی‌ای است که دانش آموزان در امتحانات خرداد پایه دوازدهم کسب می‌کنند؛ میزان تأثیر سوابق تحصیلی در سال 1401 همانند سال 1400 به میزان 40 درصد مثبت خواهد بود اما طبق گفته رئیس سازمان سنجش این میزان تأثیر سوابق تحصیلی از سال 1402 به 60 درصد تأثیر قطعی تغییر خواهد کرد.

نحوه تعیین این نمره به این صورت است که، نمره تراز هر درس عمومی موثر در دیپلم ضرب در ضرایب مربوطه هر درس شده و عددی به دست می‌آید. سپس همه اعداد مربوط به دروس عمومی با هم جمع می‌شوند، به همین ترتیب نمرات تراز دروس اختصاصی نیز محاسبه شده و یک عددی برای این دروس به دست می‌آید.
حال عدد مربوط به دروس عمومی با 3 برابر عدد مربوط به دروس اختصاصی جمع شده و نتیجه اگر بر 3 برابر مجموع ضرایب دروس اختصاصی موثر دیپلم و مجموع ضرایب دروس عمومی موثر دیپلم، تقسیم شود، نمره کل سوابق تحصیلی داوطلب در زیر گروه به دست می‌آید. نمره کل نهایی از حاصل جمع یک چهارم نمره کل سوابق تحصیلی و سه چهارم نمره کل آزمون، قابل محاسبه خواهد بود.
دوستان و همراهان عزیز، شما می‌توانید نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را با ما در میان بگذارید و با دادن امتیاز ما را در بهتر کردن هر چه بیشتر مقالات یاری کنید.
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب

عضویت در خبرنامه

هر هفته بهترین مطالب و مقاله‌ها رو برات می‌فرستیم. کافیه آدرس ایمیلتو وارد کنی

هر سوالی دارید بپرسید!

تیمی از بهترین مشاوران کنکور به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.

درباره نویسنده

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا