40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت به پاسخ، به طور کلی می‌توان گفت چهار نوع از تست‌ها باید مارک‌دار شوند:

  • دسته اول، تست‌هایی هستند که شما اشتباه پاسخ داده‌اید؛ چرا که حتمأ یک نکته، چالش، حقه و یا تله‌ای در این تست‌ها بوده که شما نتوانسته‌اید درست پاسخ دهید، پس بیانگر مشکلات شما هستند.
  • دسته دوم، تست‌هایی هستند که بدون جواب دادن از آن‌ها رد شده‌اید، این تست‌ها شامل تست‌هایی هستند که نکات عجیب و گاه پیچیده‌ای دارند که معمولأ نکات ضعف دانش آموزان نیز تلقی می‌شوند.
  • دسته سوم، تست‌هایی هستند که شک‌دار هستند؛ یعنی شما اگر حتی پاسخ درست هم داده باشید، با شک جواب درست را انتخاب کرده‌اید، این تست‌ها معمولأ شامل تست‌های پر تکرار هستند.
  • و دسته آخر سوالاتی هستند که سوالات مادر گفته می‌شوند؛ یعنی اگرچه شما گاهی سوالاتی را درست پاسخ می‌دهید اما این سوال متشکل از به کارگیری چند نوع فرمول یا راه حل بوده تا به جواب اصلی برسید و با مطالعه و مرور این تست‌ها کل مطالب یک فصل یا یک مبحث خاص برای شما خلاصه می‌شود.

شاید برای شما این سوال پیش آید که خب با وجود تست‌های نشان‌دار کتب درسی، چه نیازی است تا خودمان تست‌ها را مارک‌دار یا نشان‌دار کنیم! شما باید توجه داشته باشید که این تست‌ها باید شخصی سازی شوند؛ چرا که شما با تست‌های زیادی مانند تست‌های مربوط به کتب درسی، آزمون‌های آزمایشی و .. در طول دوران کنکور سر و کار خواهید داشت؛ پس بین تمامی تست‌هایی که در طول روز مواجهه هستید، آن‌هایی را که نکات زیادی دارند، چالش برانگیز و بحث برانگیز هستند و یا یک تست اشتباهی که منجر به تغییر شیوه یا نگرش شما شده است را باید برای خود جدا کنید.

پس توجه کنید که:

  1. مارک‌دار کردن تست‌ها مساوی است با داشتن یک منبع جمع بندی کاملأ شخصی سازی شده
  2. مارک‌دار کردن دروس حل کردنی مانند ریاضی، شیمی، اقتصاد و .. از اهمیت بیشتری به نسبت به دروس عمومی برخوردار است.
  3. اولین منبع برای دوران جمع بندی و مرور مطالب استفاده از تست‌های مارک‌دار باید باشد.

نکته مهم: سعی کنید برای مارک‌دار کردن از یک علامت خاص یا رنگ‌های خاصی استفاده کنید؛ بعنوان مثال ضربدر یک علامت خاص است یا برای تست‌های مختلف رنگ متفاوتی را در نظر بگیرید، مثلأ غلط زده‌ها همیشه قرمز، بی‌جواب‌ها همیشه نارنجی، شک‌دارها همیشه سبز و تست‌های مادر را همیشه با رنگ آبی برای خود مشخص کنید.

برای این که وجه تمایز تست‌ها را بدانید، به مقاله تست مارکدار چیست و چه اهمیتی دارد و تست‌ نشان‌دار چیست مراجعه نمایید. دوستان و همراهان عزیز، همچنین شما می‌توانید نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را با ما در میان بگذارید و با دادن امتیاز ما را در بهتر کردن هر چه بیشتر مقالات یاری کنید.

5 2 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا