40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام و درود، شیدا کبیرعبادی هستم از سایت به پاسخ، موفق و زرنگ بودن دانش آموزان عملأ وابسته به معلم نیست؛ برای دریافت نمره مناسب کافی است یک سری اصول را رعایت کنید تا دبیر مربوطه نیز سخت‌گیری‌های خود را کنار بگذارد.

چگونه به شاگرد اول کلاس تبدیل شویم؟

  • سر وقت در کلاس‌ حاضر شوید؛ دیر آمدن دلیل خوبی برای تشخیص بی‌نظمی و تنبلی شما در کلاس است. در ضمن دیر رسیدن در کلاس باعث بهم خوردن تمرکز معلم و کلاس می‌شود و ممکن است یکی از رفتارهایی تلقی شود که دبیر شما را آزار می‌دهد.
  • همیشه در کلاس درس حاضر باشید و غیبت نکنید و از نکاتی که معلم در هنگام درس تکرار می‌کند، غافل نشوید. غیبت زیاد، شما را از درس و دانش‌آموزان دیگر عقب انداخته و بسیاری از مطالب که در کلاس مطرح می‌شوند را از دست می‌دهید.
  •  بهتر است همیشه ردیف اول و یا دوم را برای نشستن انتخاب کنید تا هم به معلم و هم به تخته کلاس تسلط داشته باشید. نشستن در ردیف اول کلاس یک نشانه برای دانش‌آموزان درس خوانی است که می‌خواهند همیشه اول باشند.
  • داشتن برنامه درسی علاوه بر این که به مطالعه شما نظم می‌دهد، در صورت اجرای به موقع آن، تبدیل به شاگرد زرنگ کلاس خواهید شد.
  • مطالعه کلی در مورد سرفصل‌ها و مطالبی که معلم قرار است در جلسه بعدی آموزش دهد، داشته باشید تا هنگامی که معلم شروع به تدریس کرد، بتوانید با او همکاری کرده و به تمام سوالات او در حین تدریس پاسخ دهید.
  • نکته‌ای از مطالبی را که معلم آموزش می‌دهد را از قلم نیندازید. همیشه قلم و کاغذ همراه خود داشته باشید و تمام نکات کلیدی که معلم می‌گوید را یادداشت کنید.
  • اگر در درسی ضعف دارید، حتمأ برای رفع آن، به موقع اقدام کنید. موکل به زمان دیگری نکنید تا ایام امتحانات فرا رسد. بهتر است اگر در همان درس یا مبحثی که معلم در کلاس تدریس می‌کند، مشکلی دارید، با راهنمایی معلم همان جلسه برطرف کنید.
  • همیشه در فعالیت‌هایی که لازم است به صورت گروهی شرکت کنید، نقشی فعالی داشته باشید.
  • برای دانش آموز نمونه بودن، فقط عالی بودن نمره درسی ملام نیست، بلکه اخلاق و منش شما در مواجهه با دبیر ملاک بهتر بودن است.

دوستان و همراهان گرامی، در صورتی که پاسخ داده شده جوابگو سوال شما نبوده و یا سوال دیگری برای شما پیش آمده است، لطفأ از طریق فرم زیر، سوالات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین شما می‌توانید هر گونه سوال، نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را از طریق قسمت ارسال دیدگاه و نظرات، با ما در میان بگذارید.

2 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا