40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

خودت باش که یک اصل بهتر از یک کپی است، سلام، تست زمان‌دار معمولأ زمانی توصیه می‌شود که به خود کتاب و تمامی تمارین کتاب مسلط شده باشیم و تست‌های آموزشی را کاملأ نکته برداری کرده و دست ما در تست‌زنی کاملأ روان شده باشد؛ من شیدا کبیرعبادی هستم مشاور تحصیلی از سایت به پاسخ، برای این که بدانید چه تایم از مرحله مطالعه مناسب شما است تا تست‌ زمان‌دار کار کنید، پیشنهاد می‌کنم به چند نکته توجه کنید:

تست آموزشی چیست؟

ما بعد از مطالعه معمولأ به سراغ تست‌های همان مبحث می‌رویم و به تعداد حداقل بین 10 تا 30 را کار می‌کنیم، بعد تحلیل تست‌ها را انجام می‌دهیم، نکات تست‌ها را در خلاصه نویسی‌هایمان وارد می‌کنیم و اگر تست یا تست‌هایی را اشتباه پاسخ داده‌ایم یا شک‌دار جواب داده‌ایم را مارک‌دار می‌کنیم که بعدأ در بازه‌های مرور، به سراغ این تست‌ها برویم؛ به این تست‌ها که معمولأ زمان خاصی را نیز در نظر نمی‌گیریم، تست آموزشی گفته می‌شود.

تست زمان‌دار چیست؟

با توجه به این که در کنکور هر یک از دروس نسبت به درجه سختی و این که حفظی هستند، حلیاتی هستند و یا … زمان جواب‌دهی متناسب با خود را دارند، پس ما باید جوری زمان را مدیریت کنیم تا بتوانیم در زمان مقرر به سوالات جواب دهیم و حتی برای دروس حلیاتی و یا دروسی که نیاز دارند یک مقدار فکر کنیم، زمان ذخیره کنیم. پس، ما به تست زمان‌دار نیاز خواهیم داشت.

در واقع، در کنکور علاوه‌بر میزان سطح علمی هر داوطلب، میزان سرعت، میزان دقت و میزان چگونگی کنترل نیز مورد سنجش قرار می‌گیرد؛ بنابراین، تست زمان‌دار برای این اهمیت دارد که شما در سنجش میزان کنترل زمان نیز پذیرفته شوید.

بچه‌هایی که می‌توانند به طور کلی تست زمان‌دار کار کنند، باید دو شرط را در نظر داشته باشند؛ این شرایط عبارتند از:

  • حداقل یک دور مطالب و مباحث خوانده شده باشد.
  • حداقل یک دور مرور و تست‌زنی انجام داده باشند.

زمانی که این که دو شرط طی شد، در سومین یا چهارمین دوره مطالعه، زمان مناسبی خواهد بود تا به تست زمان‌دار بپردازید؛ پس دانش آموزانی هم که تازه شروع به مطالعه کرده‌اند نیز باید بعد از این که به یک سری از دروس، مباحث یا چند فصل از کتاب که مسلط شدند، به سراغ تست زمان‌دار بروند.

نکته: برای شروع تست زمان‌دار، معمولأ یک ماه ابتدایی را ما برای هر سوال در حدود 1 دقیقه در نظر می‌گیریم؛ اما بعد از یک ماه شما کاملأ مسلط به تست زمان‌دار شدید، باید برای هر درس زمان استاندارد کنکور را در نظر بگیرید. بعنوان مثال برای درس دین و زندگی که 25 سوال دارد، 17 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است که برای هر سوال در حدود 44 ثانیه زمان لازم خواهید داشت! اما هر چقدر شما مطالعه کنید، تست بیشتر کار کنید، می‌توانید در عرض 30 تا 35 ثانیه به هر سوال جواب بدهید و بقیه زمان را برای دروس دیگر ذخیره کنید.

5 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا