40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

سلام همراهان گرامی سایت به‌ پاسخ، بهترین روش جمع‌ بندی زیست کنکور چیست؟ بهترین روش جمع‌بندی زیست شناسی کنکور به پیشنهاد سالار احمدی مشاور تحصیلی به شرح زیر است:

دوستان عزیز در گام اول برای برنامه‌ریزی جهت جمع‌بندی مباحث زیست کنکور، مباحث مطالعه شده را مشخص کنید و تاکیید می‌کنم سراغ یادگیری مباحث جدید نروید. اما اگر تا به این بازه‌ی زمانی مطالعه‌ای حول محور مباحث زیست نداشته‌اید،‌پیشنهاد می‌کنم فصل‌های ۲ تا ۴ سال دهم و فصل‌های ۱ تا ۶ سال یازدهم را مطالعه کنید. پیشنهاد می‌کنم برای جمع‌بندی زیست کنکور به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. در گام اول تمامی مباحث مطالعه شده را بر روی کاغذ یاداشت کنید و فصل‌های مطالعه نشده را حذف کنید.
 2. در برنامه‌ی درسی خود هر روز یک واحد مطالعاتی را به مباحث زیست شناسی اختصاص دهید.
 3. در زمان تعیین شده برای مطالعه زیست کنکور، هر مبحث را به ترتیب زیر مطالعه کنید:
  ۱ـ روخوانی کتاب درسی و جزوات
  ۲ـ بررسی تعداد کمی از  تست‌های خط به خط برای مرور جزییات هر مبحث و شکل‌های کتاب درسی
  ۳ـ بررسی تست‌های جامع در کنار یاداشت کردن نکات استخراج شده حاصل از بررسی تست‌های مختلف (برای دوران تورق سریع نیازمند دست‌نوشته‌هایی مختصر و جامع خواهید بود)
  ۴ـ یک منبع جمع‌بندی مناسب به شما برای رفع اشکال و یاد‌آوری نکات تکمیلی بسیار کمک خواهدکرد. پس از بررسی تست‌های مختلف به رفع اشکال بپردازید و از منابع جمع‌بندی کمک بگیرید. با کلیک بر روی عنوان بهترین کتاب‌های جمع‌بندی زیست کنکور می توانید منبعی مناسب برای جمع‌‌بندی زیست کنکور انتخاب کنید.
 4. پس از بررسی مباحث زیست شناسی به صورت فصل به فصل، برای ارتقا سرعت پاسخگویی و مدیریت زمان سراغ جمع‌بندی آزمون محور بروید. روش جمع‌بندی سه روز یک بار یکی از کاربردی‌تری روش‌های جمع‌بندی آزمون محور می‌باشد.
 5. مباحث زیست شناسی گیاهی و ژنتیک را به صورت مبحثی مطالعه‌ کنید. زیست گیاهی کنکور شامل (فصل ۶ و ۷ دهم + فصل ۸ و ۹ یازدهم + فصل ۶ دوازدهم) و مبحث ژنتیک کنکور شامل (فصل‌های ۶,۷ و ۸ زیست یازدهم + فصل‌های ۱ – ۲ – ۳ و ۴ زیست دوازدهم) می‌باشد.
 6. روخوانی‌های نکات و متن کتاب درسی به صوت متعدد به شما برای درک بهتر و کاهش میزان فراموشی مباحث بسیار کمک خواهد کرد، پس در واحد‌های مطالعاتی زیست شناسی تورق کتاب درسی فراموش نشود.
 7. برای جمع‌بندی از پایه شروع کنید و در  گام اول سال به سال تثبیت کنید سپس سراغ تثبیت مباحث به صورت ترکیبی و جامع بروید.

سوالات،پیشنهادات و ابهامات خود را با من در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید، پاسخگوی شما خواهم بود. برای آشنایی با روش جمع‌بندی ریاضی کنکور نیز بر روی عنوان بهترین روش جمع‌بندی ریاضی کلیک کنید.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
2 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا