40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

هر چه قدر که کنکور نزدیک‌تر شویم ممکن است بار بعضی از دروس به‌خصوص ریاضی به دلیل زمان یا عدم نیاز داشتن به درصد بالا روی دوش شما سنگینی کند! من شایان مامندی هستم مشاور و برنامه‌ریز تحصیلی و امروز در سایت به پاسخ قصد دارم که این بار را از روی دوش شما به معرفی 30 درصد ریاضی کنکور تجربی بردارم. مباحثی که به شما معرفی خواهم کرد بر اساس آسان فصل‌ها و البته رعایت پیش‌نیاز بین 30 درصد مباحث ریاضی کنکور تجربی است. تا پایان با من همراه باشید و توصیه می‌کنم در صورت نیاز مقاله 50 درصد مباحث ریاضی کنکور را نیز از همین سایت مطالعه کنید.

چگونه ریاضی را 30 درصد بزنیم؟

  • آمار
  • مجموعه، الگو و دنباله
  • شمارش بدون شمردن و احتمال
  • توان‌های گویا و عبارات جبری
  • مبحث پیوستگی از فصل حد
  • مبحث آهنگ تغییرات از فصل مشتق

برای مطالعه مباحث فوق که سی درصد ریاضی کنکور تجربی را شامل می‌شوند و حدود 9 سوال از آنها در کنکور طرح می‌شود حدود 1/5 ماه زمان نیاز است و توصیه می‌کنم با رعایت ترتیب فوق مطالب را مطالعه کنید. درباره دو مبحث آخر یعنی پیوستگی و آهنگ تغییرات باید بدانید که هر کدام در کنکور یک تست قطعی و به شدت آسان را به خود اختصاص می‌دهند اما ممکن است نگران پیش‌نیاز آنها باشید.

درباره پیش‌نیاز دو مبحث فوق توصیه می‌کنم هنگام حل تست‌های مربوطه از خود تست‌ها نکته برداری کنید چون تیپ‌های تستی متنوعی ندارند و همه چیز مشخص است. در صورتی که نخواستید این دو مبحث را مطالعه کنید می‌توانید به سراغ مبحث معادلات و نامعادلات بروید و جایگزین کنید.

امیدوارم با مطالعه این مقاله به پاسخ ابهام خود رسیده باشید. در صورتی که هر ابهامی درباره کنکور سراسری دارید از بخش نظرات مطرح کنید، توصیه می‌کنم با استفاده از لینک‌های زیر از سایر مقالات مربوط به کنکور استفاده کنید:

3 3 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
1 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا